BAHAMA BRACKET NATIONALS RESULTS

A Feature — 1. Alex Papini, Rockford; 2. Shaun Wiltjer, Gary, Ind.; 3. Danny Church, Delavan, Wis; 4. Dana Czach, West Chicago; 5. James Swan, Genoa City, Wis; 6. Adam Cartwright, Roscoe; 7. Rich Boal, Plymouth, Ind.; 8. Cody Potter, Pell Lake, Wis; 9. Mark Pluer, Brookfield, Wis; 10. Rick Coppernoll, Stoughton, Wis; 11. Bill Serviss, Posen; 12. Michael Gilomen, Northfield, Minn.; 13. Ted Diangikes, Oswego; 14. Tyler Peterson, Lake Geneva, Wis; 15. Bill Rud, Streamwood; 16. Jim Hanson, Cedar Rapids, Iowa; 17. Wayne Huffman, Midlothian; 18. Landry Potter, Genoa City, Wis; 19. Brad Carson, Manteno; 20. Jeff Wakeman, Streator; 21. Jim Gilbert, Rossville, Ga.; 22. David Ballstaedt, Cedar Rapids, Iowa; 23. Ron Maynard, Edwardsburg, Mich.; 24. Joel Clossey, Beloit, Wis; 25. Dave Edwards, Salem, Wis

AA Feature — 1. Jacob Gille, Winnebago; 2. Eddie Wolf, Villa Park; 3. Chris Woodall, Calumet City; 4. Jim Tate, Jr., Doylestown, Wis; 5. Derek Dobbs, Rockton; 6. Dustin Heil, South Elgin; 7. Jeremy Cole, Crestwood; 8. Joshua Lundy, Loves Park; 9. Brandon Reed, Lowell, Ind.; 10. Al Kuphal, Franklin, Wis; 11. Dustin Ward, Columbus, Wis; 12. Kyle Smith, Cortland; 13. Kyle Ansolabehere, Minnetonka, Minn.; 14. Brett Wachowiacz, Milwaukee, Wis; 15. Alex Clubb, Morris; 16. Ryan Anderson, Crown Point, Ind.; 17. Joe Shelby, Neenah, Wis; 18. Ed Hast, Grant Park; 19. Greg Hentrich, Hiawatha, Iowa; 20. Rich Hensley, So Bend, Ind.; 21. Scott Gardner, Blue Island; 22. John Maki, Jr, Antioch; 23. Gerald Hall, Cedar Rapids, Iowa.

AAA Feature — 1. Ryan Moore, Highland, Ind.; 2. Cody Erickson, Algonquin; 3. Kevin Gress, Peotone; 4. Braxton Franks, Cedar Rapids, Iowa; 5. Jeremy Floyd, Cedar Rapids, Iowa; 6. John Dietrich, Carol Steam; 7. Shaun Wiltjer, Gary, Ind.; 8. Mark Swan, Nappannee, Ind.; 9. Mike Mitchell, Cedar Rapids, Iowa; 10. Brian Kucaba, Tinley Park; 11. Ricky Sanwick, Janesville, Wis; 12. Mike Loughren, Coggon, Iowa; 13. Nick Smalley, Burlington, Wis; 14. Nick Grish, Wausau, Wis; 15. JoJo Marcomb, Antioch; 16. Mark McLawhorn, Oaklawn; 17. Tommy Sutton, Gary, Ind.; 18. Mike Doris, Genoa; 19. Bobby Frisch, Beloit, Wis; 20. Timmy Stewart, Griffith, Ind.; 21. Cody Potter, Genoa City, Wis 22. Michael Gerike, Crown Point, Ind.; 23. Chris Czaszwicz, Highland, Ind.; 24. Craig Mertes, Antioch; 25. Russ Lorbiecki, Colgate, Wis

AAAA Feature — 1. Kevin Memoli, Geneva; 2. Josh Thiering, South Beloit; 3. Tony Ciano, Janesville, Wis; 4. David Mons, Homewood; 5. Louis Ansolabehere, Minnetonka, Minn.; 6. Herb Moag, Oswego; 7. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 8. Rodger Stephenson, Cambridge, Wis; 9. Corey Ogden, Cedar Rapids, Iowa; 10. Jamie Tate, Doylestown, Wis; 11. Bobby Frisch, Beloit, Wis; 12. Allen Hansen, Greeley, Iowa; 13. Joel Hernandez, St. Charles; 14. Malena Clement, Cedar Rapids, Iowa; 15. Mark Melchiori, Milwaukee, Wis; 16. Nick Schneider, Rockton; 17. Jeremy Clement, Cedar Rapids, Iowa; 18. Ryan Lovald, Windlake, Wis; 19. Ben Pehler, Monroe Center; 20. Josh Marcomb, Antioch; 21. Robby Robinson, Orfordville, Wis; 22. Mike Szekely, Steger; 23. Tom Barnharst, Waterford, Wis; 24. Dave Lumsden, Jr., Rockford.

Last Chance “A” — 1. Shaun Wiltjer, Gary, Ind.; 2. Landry Potter, Genoa City, Wis; 3. Adam Cartwright, Roscoe; 4. Bill Serviss, Posen; 5. David Ballstaedt, Cedar Rapids, Iowa; 6. Jim Gilbert, Rossville, Ga.; 7. Denny Schott;.

Last Chance “AAA” 03 — 1. Mike Loughren, Coggon, Iowa; 2. Tommy Sutton, Gary, Ind.; 3. Ricky Sanwick, Janesville, Wis; 4. Vaughn Lesko, Twin Lakes, Wis; 5. Alex Gay, Morris; 6. Tom Crawford, Sr, Griffith, Ind.; 7. Mike Doris, Genoa; 8. Bobbie Jean Wall, Lowell, Ind.; 9. Rick Wilson, Frankfort; 10. John Dietrich III, Kingston; 11. Jacob Floyd, Cedar Rapids, Iowa; 12. Brian Ashmore, Silvis; 13. Mike Bollinger, Stoughton, Wis.

Foo Foo — 1. Bobbie Jean Wall, Lowell, Ind.; 2. Vaughn Lesko, Twin Lakes, Wis; 3. Alex Gay, Morris; 4. John Dietrich III, Kingston.

A Heat 1 — 1. Ron Maynard, Edwardsburg, Mich.; 2. Cody Potter, Pell Lake, Wis; 3. James Swan, Genoa City, Wis; 4. Bill Rud, Streamwood; 5. Ted Diangikes, Oswego; 6. Cody Clubb, Coal City; 7. Bill Serviss, Posen; 8. Jim Gilbert, Rossville, Ga..

A Heat 2 — 1. Joel Clossey, Beloit, Wis; 2. Jim Hanson, Cedar Rapids, Iowa; 3. Tyler Peterson, Lake Geneva, Wis; 4. Michael Gilomen, Northfield, Minn.; 5. Rick Coppernoll, Stoughton, Wis; 6. Landry Potter, Genoa City, Wis; 7. Brad Carson, Manteno; 8. Shaun Wiltjer, Gary, Ind..

A Heat 3 — 1. Alex Papini, Rockford; 2. Mark Pluer, Brookfield, Wis; 3. Wayne Huffman, Midlothian; 4. Danny Church, Delavan, Wis; 5. Jeff Wakeman, Streator; 6. Dave Edwards, Salem, Wis; 7. Rich Boal, Plymouth, Ind.; 8. Dana Czach, West Chicago.

AA Heat 1 — 1. Joe Shelby, Neenah, Wis; 2. Scott Gardner, Blue Island; 3. Greg Hentrich, Hiawatha, Iowa; 4. Derek Dobbs, Rockton; 5. Jeremy Cole, Crestwood; 6. Dustin Heil, South Elgin; 7. Al Kuphal, Franklin, Wis; 8. Ed Hast, Grant Park; 9. Ed Ligue, Chicago.

AA Heat 2 — 1. Eddie Wolf, Villa Park; 2. Rich Hensley, So Bend, Ind.; 3. Brandon Reed, Lowell, Ind.; 4. Joshua Lundy, Loves Park; 5. Alex Clubb, Morris; 6. Jimmy Robinson, Beloit, Wis; 7. Ryan Anderson, Crown Point, Ind.; 8. David Ballstaedt, Cedar Rapids, Iowa; 9. Pat “Hacksaw” Heaney, Greenfield, Wis.

AA Heat 3 — 1. John Maki, Jr, Antioch; 2. Jim Tate, Jr., Doylestown, Wis; 3. Jacob Gille, Winnebago; 4. Chris Woodall, Calumet City; 5. Kyle Smith, Cortland; 6. Kyle Ansolabehere, Minnetonka, Minn.; 7. Brett Wachowiacz, Milwaukee, Wis; 8. Adam Cartwright, Roscoe; 9. Denny Schott;.

AAA Heat 1 — 1. Russ Lorbiecki, Colgate, Wis; 2. Chris Czaszwicz, Highland, Ind.; 3. Craig Mertes, Antioch; 4. Kevin Gress, Peotone; 5. JoJo Marcomb, Antioch; 6. Billy Bob Wiltjer, Griffith, Ind.; 7. Mike Loughren, Coggon, Iowa; 8. Jacob Floyd, Cedar Rapids, Iowa; 9. Tommy Sutton, Gary, Ind.; 10. Rick Wilson, Frankfort; 11. Timmy Stewart,

AAA Heat 2 — 1. Brian Kucaba, Tinley Park; 2. Mike Mitchell, Cedar Rapids, Iowa; 3. Mark Swan, Nappannee, Ind.; 4. Mark McLawhorn, Oaklawn; 5. Braxton Franks, Cedar Rapids, Iowa; 6. Nick Grish, Wausau, Wis; 7. John Dietrich, Carol Steam; 8. Ricky Sanwick, Janesville, Wis; 9. Bobbie Jean Wall, Lowell, Ind.; 10. Brian Ashmore, Silvis; 11. Gerald Hall, Cedar Rapids, Iowa.

AAA Heat 3 — 1. Ryan Moore, Highland, Ind.; 2. Cody Potter, Genoa City, Wis; 3. Cody Erickson, Algonquin; 4. Michael Gerike, Crown Point, Ind.; 5. Bobby Frisch, Beloit, Wis; 6. Jeremy Floyd, Cedar Rapids, Iowa; 7. Vaughn Lesko, Twin Lakes, Wis; 8. Dustin Ward, Columbus, Wis; 9. Tom Crawford, Sr, Griffith, Ind.; 10. Nick Smalley, Burlington, Wis;

AAAA Heat 1 — 1. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 2. Robby Robinson, Orfordville, Wis; 3. Louis Ansolabehere, Minnetonka, Minn.; 4. Rodger Stephenson, Cambridge, Wis; 5. Kevin Memoli, Geneva; 6. Tony Ciano, Janesville, Wis; 7. Josh Marcomb, Antioch; 8. John Dietrich III, Kingston; 9. Allen Hansen, Greeley, Iowa; 10. Jeremy Clement, Cedar Rapids, Iowa; 11. Joel Hernandez, St. Charles.

AAAA Heat 2 — 1. Mike Szekely, Steger; 2. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 3. Bobby Frisch, Beloit, Wis; 4. Jamie Tate, Doylestown, Wis; 5. Phil Speciale, Elgin; 6. David Mons, Homewood; 7. Tom Barnharst, Waterford, Wis; 8. Mark Melchiori, Milwaukee, Wis; 9. Devin Opsahl, Rockford; 10. Ray Swan, Carol Stream; 11. Aaron Wilke,

AAAA Heat 3 — 1. Josh Thiering, South Beloit; 2. Nick Schneider, Rockton; 3. Herb Moag, Oswego; 4. Ryan Lovald, Windlake, Wis; 5. Malena Clement, Cedar Rapids, Iowa; 6. Mike Bollinger, Stoughton, Wis; 7. Ben Pehler, Monroe Center; 8. Mike Doris, Genoa; 9. Corey Ogden, Cedar Rapids, Iowa; 10. Ryan Nuti, Edgerton, Wis; 11. Shane Strothman, South Beloit.

A Bash 1 — 1. Brad Carson, Manteno; 2. Dana Czach, West Chicago; 3. Rich Boal, Plymouth, Ind.; 4. Landry Potter, Genoa City, Wis; 5. Bill Serviss, Posen; 6. David Ballstaedt, Cedar Rapids, Iowa; 7. Denny Schott;; 8. Adam Cartwright, Roscoe; 9. Jim Gilbert, Rossville, Ga.; 10. Dave Edwards, Salem, Wis; 11. Cody Clubb, Coal City; 12. Shaun Wiltjer, Gary, Ind.; 13. Pat “Hacksaw” Heaney, Greenfield, Wis.

AA Bash 1 — 1. Brett Wachowiacz, Milwaukee, Wis; 2. Dustin Heil, South Elgin; 3. Kyle Ansolabehere, Minnetonka, Minn.; 4. Ed Hast, Grant Park; 5. Ryan Anderson, Crown Point, Ind.; 6. Ed Ligue, Chicago; 7. Al Kuphal, Franklin, Wis; 8. Jimmy Robinson, Beloit, Wis.

AAA Bash 1 — 1. John Dietrich, Carol Steam; 2. Shaun Wiltjer, Gary, Ind.; 3. Vaughn Lesko, Twin Lakes, Wis; 4. Jacob Floyd, Cedar Rapids, Iowa; 5. Bobbie Jean Wall, Lowell, Ind.; 6. Tom Crawford, Sr, Griffith, Ind.; 7. Alex Gay, Morris; 8. Rick Wilson, Frankfort; 9. Gerald Hall, Cedar Rapids, Iowa; 10. Shane Strothman,

AAA Bash 2 — 1. Timmy Stewart, Griffith, Ind.; 2. Nick Grish, Wausau, Wis; 3. Mike Loughren, Coggon, Iowa; 4. Tommy Sutton, Gary, Ind.; 5. Ray Swan, Carol Stream; 6. Nick Smalley, Burlington, Wis; 7. Ricky Sanwick, Janesville, Wis; 8. Brian Ashmore, Silvis; 9. Dustin Ward, Columbus, Wis; 10. Ryan Nuti, Edgerton, Wis.

AAAA Bash 1 — 1. Tony Ciano, Janesville, Wis; 2. Tom Barnharst, Waterford, Wis; 3. Jeremy Clement, Cedar Rapids, Iowa; 4. John Dietrich III, Kingston; 5. Mike Doris, Genoa; 6. Mike Bollinger, Stoughton, Wis; 7. Devin Opsahl, Rockford.

AAAA Bash 2 — 1. Josh Marcomb, Antioch; 2. Corey Ogden, Cedar Rapids, Iowa; 3. Allen Hansen, Greeley, Iowa; 4. Mark Melchiori, Milwaukee, Wis; 5. Ben Pehler, Monroe Center; 6. David Mons, Homewood; 7. Joel Hernandez, St. Charles

Time Trial — 1. Alex Papini, Rockford; 2. Michael Gilomen, Northfield, Minn.; 3. Bill Rud, Streamwood; 4. Danny Church, Delavan, Wis; 5. Shaun Wiltjer, Gary, Ind.; 6. James Swan, Genoa City, Wis; 7. Mark Pluer, Brookfield, Wis; 8. Brad Carson, Manteno; 9. Cody Potter, Pell Lake, Wis; 10. Jeff Wakeman, Streator; 11. Joel Clossey, Beloit, Wis; 12. Ted Diangikes, Oswego; 13. Dave Edwards, Salem, Wis; 14. Landry Potter, Genoa City, Wis; 15. Cody Clubb, Coal City; 16. Rich Boal, Plymouth, Ind.; 17. Tyler Peterson, Lake Geneva, Wis; 18. Jim Gilbert, Rossville, Ga.; 19. Wayne Huffman, Midlothian; 20. Rick Coppernoll, Stoughton, Wis; 21. Ron Maynard, Edwardsburg, Mich.; 22. Dana Czach, West Chicago; 23. Jim Hanson, Cedar Rapids, Iowa; 24. Bill Serviss, Posen; 25. Jacob Gille, Winnebago; 26. Joshua Lundy, Loves Park; 27. Derek Dobbs, Rockton; 28. Chris Woodall, Calumet City; 29. Eddie Wolf, Villa Park; 30. Jeremy Cole, Crestwood; 31. Jim Tate, Jr., Doylestown, Wis; 32. Ryan Anderson, Crown Point, Ind.; 33. Joe Shelby, Neenah, Wis; 34. Brett Wachowiacz, Milwaukee, Wis; 35. Rich Hensley, So Bend, Ind.; 36. Al Kuphal, Franklin, Wis; 37. Kyle Smith, Cortland; 38. Alex Clubb, Morris; 39. Dustin Heil, South Elgin; 40. Kyle Ansolabehere, Minnetonka, Minn.; 41. Jimmy Robinson, Beloit, Wis; 42. Ed Ligue, Chicago; 43. John Maki, Jr, Antioch; 44. David Ballstaedt, Cedar Rapids, Iowa; 45. Greg Hentrich, Hiawatha, Iowa; 46. Adam Cartwright, Roscoe; 47. Brandon Reed, Lowell, Ind.; 48. Scott Gardner, Blue Island; 49. Denny Schott;; 50. Pat “Hacksaw” Heaney, Greenfield, Wis; 51. Ed Hast, Grant Park; 52. Cody Erickson, Algonquin; 53. John Dietrich, Carol Steam; 54. Timmy Stewart, Griffith, Ind.; 55. Cody Potter, Genoa City, Wis; 56. Mark Swan, Nappannee, Ind.; 57. Shaun Wiltjer, Gary, Ind.; 58. Nick Smalley, Burlington, Wis; 59. Brian Ashmore, Silvis; 60. Kevin Gress, Peotone; 61. Ryan Moore, Highland, Ind.; 62. Braxton Franks, Cedar Rapids, Iowa; 63. Tommy Sutton, Gary, Ind.; 64. Michael Gerike, Crown Point, Ind.; 65. Nick Grish, Wausau, Wis; 66. Jacob Floyd, Cedar Rapids, Iowa; 67. Jeremy Floyd, Cedar Rapids, Iowa; 68. Brian Kucaba, Tinley Park; 69. Mike Loughren, Coggon, Iowa; 70. Alex Gay, Morris; 71. Ricky Sanwick, Janesville, Wis; 72. Rick Wilson, Frankfort; 73. Dustin Ward, Columbus, Wis; 74. Mark McLawhorn, Oaklawn; 75. JoJo Marcomb, Antioch; 76. Tom Crawford, Sr, Griffith, Ind.; 77. Bobbie Jean Wall, Lowell, Ind.; 78. Chris Czaszwicz, Highland, Ind.; 79. Vaughn Lesko, Twin Lakes, Wis; 80. Mike Mitchell, Cedar Rapids, Iowa; 81. Russ Lorbiecki, Colgate, Wis; 82. Bobby Frisch, Beloit, Wis; 83. Gerald Hall, Cedar Rapids, Iowa; 84. Craig Mertes, Antioch; 85. Josh Marcomb, Antioch; 86. Ryan Lovald, Windlake, Wis; 87. David Mons, Homewood; 88. Robby Robinson, Orfordville, Wis; 89. Nick Schneider, Rockton; 90. Mike Szekely, Steger; 91. Kevin Memoli, Geneva; 92. Herb Moag, Oswego; 93. Jamie Tate, Doylestown, Wis; 94. Louis Ansolabehere, Minnetonka, Minn.; 95. Josh Thiering, South Beloit; 96. Mark Melchiori, Milwaukee, Wis; 97. Tony Ciano, Janesville, Wis; 98. Corey Ogden, Cedar Rapids, Iowa; 99. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 100. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 101. Mike Doris, Genoa; 102. Bobby Frisch (2), Beloit, Wis; 103. Jeremy Clement, Cedar Rapids, Iowa; 104. Ryan Nuti, Edgerton, Wis; 105. Phil Speciale, Elgin; 106. Rodger Stephenson, Cambridge, Wis; 107. Ben Pehler, Monroe Center; 108. Tom Barnharst, Waterford, Wis; 109. Allen Hansen, Greeley, Iowa; 110. Malena Clement, Cedar Rapids, Iowa; 111. Aaron Wilke, Bridgeton, Mo.; 112. John Dietrich III, Kingston; 113. Shane Strothman, South Beloit; 114. Ray Swan, Carol Stream; 115. Joel Hernandez, St. Charles; 116. Mike Bollinger, Stoughton, Wis; 117. Devin Opsahl, Rockford, IL; 118. Joey Thomas, Rockford

B Feature — 1. Phil Malouf, Manitowish Waters, Wis; 2. Christopher Jones, Capron; 3. Dallas Chandler, Walford, Iowa; 4. Shannon Stoltz, Machesney Park; 5. Chris Jackson, Fort Atkinson, Wis; 6. Perry Anderson, Machesney Park; 7. Cyle Lindemuth, Coal City; 8. Craig Frase, New Lenox; 9. Drew Nickell, Cedar Rapids, Iowa; 10. Bart Brockman, Rockford; 11. Scott Ingram, Morris; 12. Lucas Foster, Cedar Rapids, Iowa; 13. Mac Hastings, Lowell, Ind.; 14. Scott Vetter, Union; 15. Mark English, Edgerton, Wis; 16. Michael Richter, Mishawaka, Ind.; 17. Todd Snow, Rockford; 18. Matt Baikie, Homewood; 19. Cameron Maty, Midlothian; 20. Al Strobel, Iron Ridge, Wis; 21. Ricky Wilson, Frankfort; 22. James Storey, Burlington, Wis; 23. Dan Schmeissing, Manhattan; 24. Nicholas Richter, Mishawaka, Ind

BB Feature — 1. Terry Ciano, Jr., Janesville, Wis; 2. Steve Putman, Jr., Beloit, Wis; 3. Don Exline, Oak Lawn; 4. Alex Treptow, Lowell, Ind.; 5. Mike Nelms, Lombard; 6. Michael Tobuch Jr, Monee; 7. Katie Hocking, Joliet; 8. Scott Gagen, Roselle; 9. Kyle Richter, Mishawaka, Ind.; 10. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 11. Matthew Moniak, Manteno; 12. Rianne Scar, Watertown, Wis; 13. Dale Markham, Maple Park; 14. Sean Worman, Roscoe; 15. Michael Tobuch Sr, Monee; 16. Chris Mihalski, Lockport; 17. Erik Pearson, Beloit, Wis; 18. Terry Candella, Roselle; 19. Cirk Lindemuth, Morris; 20. Todd Snow, Rockford; 21. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 22. Douglas (Alex) Adams, Hampshire; 23. Charlie Frisch, Beloit, Wis; 24. Trevor Martin, Joliet.

Last Chance “B” — 1. Todd Snow, Rockford; 2. Matt Baikie, Homewood; 3. Bart Brockman, Rockford; 4. Scott Ingram, Morris; 5. Kyle Royster, Cedar Lake, Ind.; 6. Dan Schmeissing, Manhattan; 7. Mark Sontag, Jr, Shorewood; 8. Jacob Putman, Lancaster, Wis; 9. David Rucker, Jr, Beloit, Wis.

Last Chance “BB” — 1. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 2. Cirk Lindemuth, Morris; 3. Sean Worman, Roscoe; 4. Dale Markham, Maple Park; 5. Clay Curts, Alsip; 6. Jason Alderden, Dyer, Ind..

B Heat 1 — 1. Perry Anderson, Machesney Park; 2. Dallas Chandler, Walford, Iowa; 3. Drew Nickell, Cedar Rapids, Iowa; 4. Cyle Lindemuth, Coal City; 5. James Storey, Burlington, Wis; 6. Shannon Stoltz), Machesney Park; 7. Lyle Phillips, Edgerton, Wis; 8. Dan Schmeissing, Manhattan; 9. David Pautsch, Jr, Roscoe; 10. Trevor Starek, Frankfort

B Heat 2 — 1. Cameron Maty, Midlothian; 2. Mark English, Edgerton, Wis; 3. Michael Richter, Mishawaka, Ind.; 4. Chris Jackson, Fort Atkinson, Wis; 5. Scott Vetter, Union; 6. Scott Ingram, Morris; 7. Todd Snow, Rockford; 8. Matt Baikie, Homewood; 9. Bart Brockman, Rockford.

B Heat 3 — 1. Ricky Wilson, Frankfort; 2. Phil Malouf, Manitowish Waters, Wis; 3. Lucas Foster, Cedar Rapids, Iowa; 4. Mac Hastings, Lowell, Ind.; 5. Christopher Jones, Capron; 6. Al Strobel, Iron Ridge, Wis; 7. Craig Frase, New Lenox; 8. Kyle Royster, Cedar Lake, Ind.; 9. Zack Orts, Oswego.

BB Heat 1 — 1. Charlie Frisch, Beloit, Wis; 2. Mike Nelms, Lombard; 3. Michael Tobuch Jr, Monee; 4. Matthew Moniak, Manteno; 5. Todd Snow, Rockford; 6. Cirk Lindemuth, Morris; 7. Michael Tobuch Sr, Monee; 8. Dale Markham, Maple Park; 9. Mark Sontag, Jr, Shorewood; 10. David Rucker, Jr, Beloit, Wis; 11. Jeremy Watson,

BB Heat 2 — 1. Katie Hocking, Joliet; 2. Trevor Martin, Joliet; 3. Terry Candella, Roselle; 4. Steve Putman, Jr., Beloit, Wis; 5. Alex Treptow, Lowell, Ind.; 6. Sean Worman, Roscoe; 7. Erik Pearson, Beloit, Wis; 8. Kyle Richter, Mishawaka, Ind.; 9. Jason Alderden, Dyer, Ind.; 10. Ashley Matts, Rockford; 11. Nicholas Richter, Mishawaka, Ind..

BB Heat 3 — 1. Terry Ciano, Jr., Janesville, Wis; 2. Douglas (Alex) Adams, Hampshire; 3. Don Exline, Oak Lawn; 4. Chris Mihalski, Lockport; 5. Scott Gagen, Roselle; 6. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 7. Rianne Scar, Watertown, Wis; 8. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 9. Clay Curts, Alsip; 10. Jacob Putman, Lancaster, Wis.

B Bash — 1. Craig Frase, New Lenox; 2. Al Strobel, Iron Ridge, Wis; 3. Todd Snow, Rockford; 4. Scott Ingram, Morris; 5. Matt Baikie, Homewood; 6. Lyle Phillips, Edgerton, Wis; 7. Mark Sontag, Jr, Shorewood; 8. Bart Brockman, Rockford; 9. Kyle Royster, Cedar Lake, Ind.; 10. Dan Schmeissing, Manhattan; 11. David Rucker, Jr, Beloit, Wis; 12. Nicholas Richter, Mishawaka, Ind.; 13. David Pautsch, Jr, Roscoe; 14. Trevor Starek, Frankfort; 15. Zack Orts, Oswego.

BB Bash 1 — 1. Erik Pearson, Beloit, Wis; 2. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 3. Nicole Mueller, Muskego, Wis 4. Jason Alderden, Dyer, Ind.; 5. Dale Markham, Maple Park; 6. Cirk Lindemuth, Morris; 7. Jacob Putman,

BB Bash 2 — 1. Kyle Richter, Mishawaka, Ind.; 2. Rianne Scar, Watertown, Wis; 3. Michael Tobuch Sr, Monee; 4. Sean Worman, Roscoe; 5. Clay Curts, Alsip; 6. Ashley Matts, Rockford.

Time Trial — 1. Dallas Chandler, Walford, Iowa; 2. Phil Malouf, Manitowish Waters, Wis; 3. Mark English, Edgerton, Wis; 4. James Storey, Burlington, Wis; 5. Christopher Jones, Capron; 6. Todd Snow, Rockford; 7. Shannon Stoltz, Machesney Park; 8. Al Strobel, Iron Ridge, Wis; 9. Chris Jackson, Fort Atkinson, Wis; 10. Perry Anderson, Machesney Park; 11. Craig Frase, New Lenox; 12. Cameron Maty, Midlothian; 13. Cyle Lindemuth, Coal City; 14. Ricky Wilson, Frankfort; 15. Matt Baikie, Homewood; 16. Drew Nickell, Cedar Rapids, Iowa; 17. Kyle Royster, Cedar Lake, Ind.; 18. Michael Richter, Mishawaka, Ind.; 19. David Pautsch, Jr, Roscoe; 20. Mac Hastings, Lowell, Ind.; 21. Scott Ingram, Morris; 22. Trevor Starek, Frankfort; 23. Zack Orts, Oswego; 24. Scott Vetter, Union; 25. Lyle Phillips, Edgerton, Wis; 26. Lucas Foster, Cedar Rapids, Iowa; 27. Bart Brockman, Rockford; 28. Dan Schmeissing, Manhattan; 29. Kyle Richter, Mishawaka, Ind.; 30. Michael Tobuch Jr, Monee; 31. Scott Gagen, Roselle; 32. Ashley Matts, Rockford; 33. Mark Sontag, Jr, Shorewood; 34. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 35. Alex Treptow, Lowell, Ind.; 36. Charlie Frisch, Beloit, Wis; 37. Terry Ciano, Jr., Janesville, Wis; 38. Steve Putman, Jr., Beloit, Wis; 39. Todd Snow, Rockford; 40. Erik Pearson, Beloit, Wis; 41. Chris Mihalski, Lockport; 42. Mike Nelms, Lombard; 43. Don Exline, Oak Lawn; 44. Sean Worman, Roscoe; 45. Jeremy Watson, Machesney Park; 46. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 47. Katie Hocking, Joliet; 48. Cirk Lindemuth, Morris; 49. Rianne Scar, Watertown, Wis; 50. Trevor Martin, Joliet; 51. Matthew Moniak, Manteno; 52. Douglas (Alex) Adams, Hampshire; 53. Terry Candella, Roselle; 54. Michael Tobuch Sr, Monee; 55. Jacob Putman, Lancaster, Wis; 56. Jason Alderden, Dyer, Ind.; 57. Dale Markham, Maple Park; 58. Clay Curts, Alsip; 59. Nicholas Richter, Mishawaka, Ind.; 60. David Rucker, Jr, Beloit, Wis.