GOBLIN 250 & BIG SWARM DEMO DERBY RESULTS

GOBLIN 250 RESULTS

1. Joseph Rasmussen, Gilberts; 2. Bobby Frisch, Beloit, Wis; 3. Rick Zifko, Aurora; 4. Austin Nason,
Roscoe; 5. Bob Bertolozzi, Rock Falls; 6. Joel Hernandez, St. Charles; 7. Craig Kreuser, Kenosha, Wis; 8. Brian
Murray, Chicago; 9. Scott Vetter, Union; 10. Ryan Finley, Shabbona; 11. Logan James, Logansport, Ind.; 12. Rick
Lorbiecki, Allenton, Wis; 13. Kyle Allmann, Sheboygan, Wis; 14. Tim Gunderson, Rockford; 15. Linda Sparks,
Belvidere; 16. Cole Damon, Machesney Park; 17. Matt Lestikow, Freeport; 18. Carlos Garcia, Palatine; 19. Fred
Wittmann Sr., Des Plaines; 20. Jeff Law, Rockford; 21. Blake Andrus, Rockford; 22. Steve Erickson, Jr, Machesney
Park; 23. Art Ludwig, Hoffman Estates; 24. Jessi Bredeson, DeForest, Wis; 25. Roger Emery, Sharon, Wis; 26. Chris
White, Jr, Poplar Grove; 27. Stephen Hillary, Machesney Park; 28. Jeremy Watson, Machesney Park; 29. Dale
Sparks, Jr, Belvidere; 30. Alex Papini, Rockford; 31. Caleb Sholtis, Pearl City; 32. Brandon Ricker, Kingston; 33.
Shawn Whalen, Genoa; 34. Garrison Jeske, Janesville, Wis; 35. Ryan Lagestee, Schererville, Ind.; 36. Brad Frye,
Roscoe; 37. Dennis Erckfritz, Cherry Valley; 38. Ryan Petta, German Valley; 39. David Reser Jr, West Chicago; 40.
Nick Schneider, Rockton; 41. William Fait, Burlington, Wis; 42. Morgan Breeding, Woodstock; 43. Malachi
Messenger, Oregon; 44. Johnny Robinson, II, Beloit, Wis; 45. Amanda Whalen, Genoa; 46. Tom Goedert,
Machesney Park; 47. Dale Markham, Maple Park; 48. Jason Cheek, Aurora; 49. Roger Smith, Rockford; 50. Scott
Schlafke, Cleveland, Wis; 51. Charles Shepard, Rockford; 52. Mike Kinney, Roscoe; 53. Roger Kramer, Pleasant
Prairie, Wis; 54. Adrian Roscelli, Dekalb; 55. Eddie Brown, Jr, Sandwich; 56. Jim Hartmann, Carpentersville; 57.
Chris Cather, Freeport; 58. Steve Goll, East Dundee; 59. Brock Boss, Dixon; 60. Kevin Fuller, Woodstock; 61. Doss
Shultis, Elizabeth; 62. Brian White, Belvidere; 63. Matt Belknap, Huntley; 64. Eddie Wolf, Villa Park; 65. Andrew
Olson, St Charles; 66. Victor Ballard, Janesville, Wis; 67. Corey Snow, Loves Park; 68. Joshua Cavin, South Beloit;
69. Douglas Finnern, Des Plaines; 70. Lisa Cavin, Rockford; 71. Jordan Howell, Rockton; 72. Cory Spencer,
Thomson; 73. David Keuhs, Hobart, Ind.; 74. Thomas Andrus, Rockford; 75. Jeff Watson, Jr, Machesney Park; 76.
Rich Schinderling, Jr, Winnebago; 77. Justin Hawkins, Loves Park; 78. Alex Frazier, Belvidere; 79. Michael
Sorensen, Sr, Huntley; 80. David Cavin, South Beloit; 81. Jason Kurth, Juda, Wis; 82. Jayson Gaul, Cortland; 83.
James Meador, Polo; 84. Phil Speciale, Elgin; 85. Penny Thiering, Beloit, Wis; 86. Patrick O’Neil, Genoa; 87.
Bernard Robinson, Beloit, Wis; 88. Gary Cavin, Jr, Rockford; 89. Katelyn Cavin, South Beloit; 90. Tim Dubinsky,
Burlington, Wis; 91. Paige Ricker, Kingston; 92. Caleb Cunningham;; 93. Bob Donelly, Hickory Hills; 94. Timothy
Richards, Woodstock; 95. Tyler Huber, Machesney Park; 96. Melissa Keuhs, Hobart, Ind.; 97. Charles Schork,
Rockford; 98. Melinda Figeley, Genoa; 99. Clay Curts, Alsip; 100. Justin Tyler, Beloit, Wis; 101. James Bell,
Janesville, Wis; 102. Nick Smalley, Burlington, Wis; 103. Brandon Gould, Rockford; 104. Andrew Schalk, Poplar
Grove; 105. Paul Lorbiecki, Burlington, Wis; 106. Gary Ballard, Beloit, Wis; 107. James Fait, Jr, Burlington, Wis;
108. Bryon Wampner, Whitewater, Wis; 109. James Knowlton, Freeport; 110. Jake Grischow, Whitewater, Wis; 111.
Freddy Wittmann, Jr., Des Plaines; 112. Cody Breecher, Moline; 113. Dan Dillin, Hillsdale; 114. James Jaime,
Bristol, Wis; 115. Michael Olsen, Burlington, Wis; 116. Charles DeLong, Maple Park; 117. Kyle Griepentrog,
Waterloo, Wis; 118. Travis Louser, Lansing; 119. Haley Roberts, Machesney Park; 120. Brandy Rakowski, Hillsdale;
121. Steven Dover, Machesney Park; 122. Justin Pearson (r), Belvidere; 123. Aaron Koch, Clinton, Wis; 124.
Austin Hillhouse, Rockford; 125. Matt Wysocki, Oak Lawn; 126. Jeffrey Flynn, Plainfield; 127. Michael McMurray,
Kirkland; 128. Austin Stombres, St. Charles; 129. Jared Ohman, Machesney Park; 130. Nick Castle, Alsip; 131.
Kevin Olsen, Salem, Wis; 132. William Ninow, Freeport; 133. Tadd Reiter, Waterman; 134. Bruce Fleming,
Howell, Mich.; 135. Russ Lorbiecki, Colgate, Wis; 136. Ryan Long, Commerce Twp, Mich.; 137. Cody Dillenburg,
South Beloit; 138. Troy Boss, Rock Falls; 139. Casey McAlister, Roscoe; 140. Ernestas Valickas, Lake Villa; 141.
Dwayne Mankiewicz, Poplar Grove; 142. Jordan Gustin, Holly, Mich.; 143. Jeff Henderson, Coal Valley; 144.
Aimee Anderson, Loves Park; 145. Elijah Shultis, Pearl City; 146. Oskaras Alekseriunas, Frankfort; 147. Jake
Habben, Machesney Park; 148. Brandon Reese, Lanark; 149. Jess Huisiander, Geneseo; 150. Ryan Gordon,
Rockford; 151. Ryan Ostenson, South Beloit; 152. Jason Hernandez, Sterling; 153. Tyler Callison, Cherry Valley;
154. Eric Vitha, Huntley; 155. Eliza Mendiola, Loves Park; 156. Matt Fabrizius, Genoa; 157. Jeremy Dover,
Lockhart, Texas; 158. Brodie Cypret, Davis Junction; 159. Randy Heun, Pinegree Grove; 160. Raimondas
Lekevicius, Frankfort; 161. Jerid Butram, Rockford; 162. Jacob Van Winkle, South Elgin; 163. Nicholas Wurm,
Rockford; 164. Michael Whelan, Maple Park; 165. David Prince, Rockford; 166. Steve Andres, South Elgin;
167. Casey Britton, Walworth, WI; 168. Josh Marcomb, Antioch

BIG SWARM DEMO DERBY RESULTS

1. Austin Nason, Roscoe; 2. Andrew Olson, St Charles; 3. Jeremy Dover, Lockhart, Texas; 4. Blake
Andrus, Rockford; 5. Nick Schneider, Rockton; 6. David Cavin, South Beloit; 7. Charles Schork, Rockford; 8.
Brandon Ricker, Kingston; 9. Michael McMurray, Kirkland; 10. Jeff Watson, Jr, Machesney Park; 11. Doss Shultis,
Elizabeth; 12. Fred Wittmann Sr., Des Plaines; 13. Stephen Hillary, Machesney Park; 14. Tim Murray, Alsip; 15.
Cole Damon, Machesney Park; 16. Dale Sparks, Jr, Belvidere; 17. Gary Cavin, Jr, Rockford; 18. Lisa Cavin,
Rockford; 19. Brodie Cypret, Davis Junction; 20. Nicholas Wurm, Rockford; 21. Tyler Callison, Cherry Valley.