Rockford Speedway Results from 06.30.18

NASCAR Late Models

A-Main 01 — 1. Michael Bilderback, South Beloit; 2. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 3. Max Kahler, Caledonia; 4.
Matt Berger, Loves Park; 5. RJ Braun, Wales, Wis; 6. Jeff Wakeman, Streator; 7. Jordan DeVoy, Lake Geneva, Wis;
8. Alex Papini, Rockford; 9. Tom Gille, Winnebago; 10. Brody Willett, Alburnett, Iowa; 11. Mike Lloyd, Davis; 12.
Dennis Smith, Jr, South Beloit; 13. Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 14. Steve Vaughn, Maple Park.

Heat 01 — 1. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 2. Tom Gille, Winnebago; 3. Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 4. Mike
Lloyd, Davis; 5. RJ Braun, Wales, Wis; 6. Jeff Wakeman, Streator; 7. Steve Vaughn, Maple Park.

Heat 02 — 1. Matt Berger, Loves Park; 2. Brody Willett, Alburnett, Iowa; 3. Michael Bilderback, South Beloit; 4.
Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 5. Jordan DeVoy, Lake Geneva, Wis; 6. Max Kahler, Caledonia; 7. Alex Papini,

Time Trial — 1. Michael Bilderback, South Beloit; 2. Jon Reynolds, Jr., Loves Park; 3. Brody Willett, Alburnett,
Iowa; 4. Matt Berger, Loves Park; 5. Max Kahler, Caledonia; 6. Jordan DeVoy, Lake Geneva, Wis; 7. Alex Papini,
Rockford; 8. RJ Braun, Wales, Wis; 9. Mike Lloyd, Davis; 10. Dennis Smith, Jr, South Beloit; 11. Tom Gille,
Winnebago; 12. Jacob Vanoskey, Hartford, Wis; 13. Steve Vaughn, Maple Park; 14. Jeff Wakeman, Streator.

Trophy Dash 01 — 1. Michael Bilderback, South Beloit; 2. Matt Berger, Loves Park; 3. Max Kahler, Caledonia; 4.
Brody Willett, Alburnett, Iowa; 5. Jordan DeVoy, Lake Geneva, Wis; 6. Jon Reynolds, Jr., Loves Park.

NASCAR Road Runners

A-Main 01 — 1. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Austin Fowler, Loves Park; 3. Kevin Memoli, Belvidere; 4. Robby
Robinson, Orfordville, Wis; 5. Terry Gerber, Loves Park; 6. Brent Garnhart, Machesney Park; 7. Devin Opsahl,
Rockford; 8. Justin Wagner, Beloit, Wis; 9. Curt Nighswonger, Machesney Park.

Heat 01 — 1. Austin Fowler, Loves Park; 2. Terry Gerber, Loves Park; 3. Justin Wagner, Beloit, Wis; 4. Devin
Opsahl, Rockford; 5. Curt Nighswonger, Machesney Park.

Heat 02 — 1. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Brent Garnhart, Machesney Park; 3. Robby Robinson, Orfordville,
Wis; 4. Kevin Memoli, Belvidere.

Trophy Dash 01 — 1. Kevin Memoli, Belvidere; 2. Austin Fowler, Loves Park; 3. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 4.
Terry Gerber, Loves Park; 5. Justin Wagner, Beloit, Wis; 6. Brent Garnhart, Machesney Park.