Wild Wednesday Results from 06.13.18

Bandits
A-Main 01 — 1. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 2. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 3. Ashley Matts, Rockford; 4. Duane
Lounsbury, Beloit, Wis; 5. Todd Snow, Rockford; 6. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 7. Richard Warren, Rockford.

Heat 01 — 1. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 2. Todd Snow, Rockford; 3. Ashley Matts, Rockford; 4. Nick Schmidt,
Watertown, Wis; 5. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 6. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 7. Richard Warren, Rockford.

Time Trial — 1. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 2. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 3. Todd Snow, Rockford; 4. Ashley
Matts, Rockford; 5. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 6. Richard Warren, Rockford; 7. Nicole Mueller, Muskego, Wis.

Trophy Dash 01 — 1. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 2. Ashley Matts, Rockford; 3. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 4.
Richard Warren, Rockford; 5. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 6. Todd Snow, Rockford.

Figure 8
A-Main 01 — 1. Nick Schneider, Rockton; 2. Brent Garnhart, Machesney Park; 3. Harold Tipton;; 4. Terry Gerber,
Loves Park; 5. Dave Lumsden, Jr., Rockford.

Bandit Figure 8
A-Main 01 — 1. Charlie Frisch, Beloit, Wis; 2. Ashley Matts, Rockford; 3. Todd Snow, Rockford.

RoadRunner Super Summer Series

A-Main 01 — 1. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Greg Pruitt, Rockford; 3. Arlyn Roush, Woodstock; 4. Dave
Lumsden, Jr., Rockford; 5. Nick Schneider, Rockton; 6. Terry Gerber, Loves Park; 7. Brent Garnhart, Machesney
Park; 8. Austin Fowler, Loves Park; 9. Curt Nighswonger, Machesney Park.

Heat 01 — 1. Terry Gerber, Loves Park; 2. Brent Garnhart, Machesney Park; 3. Nick Schneider, Rockton; 4. Adam
Tipton, Rockford; 5. Curt Nighswonger, Machesney Park.

Heat 02 — 1. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Austin Fowler, Loves Park; 3. Greg Pruitt, Rockford; 4. Dave
Lumsden, Jr., Rockford; 5. Arlyn Roush, Woodstock.

Time Trial — 1. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 2. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 3. Arlyn Roush, Woodstock; 4.
Austin Fowler, Loves Park; 5. Greg Pruitt, Rockford; 6. Nick Schneider, Rockton; 7. Brent Garnhart, Machesney
Park; 8. Terry Gerber, Loves Park; 9. Curt Nighswonger, Machesney Park.
Trophy Dash 01 — 1. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 2. Nick Schneider, Rockton; 3. Arlyn Roush, Woodstock; 4.
Austin Fowler, Loves Park; 5. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 6. Greg Pruitt, Rockford.

Original Sixers

A-Main 01 — 1. Thomas Andrus, Rockford; 2. Steven Dover, Loves Park; 3. Bobby Frisch, Beloit, Wis; 4. Sean
Worman, Roscoe; 5. Nate Swain, Machesney Park; 6. Jim Crozier, Machesney Park; 7. Josh Smith;; 8. Blake
Andrus, Rockford; 9. Drew Collins, Loves Park; 10. Mike Shipman, Rockford; 11. Aimee Anderson, Loves Park.

Heat 01 — 1. Nate Swain, Machesney Park; 2. Bobby Frisch, Beloit, Wis; 3. Sean Worman, Roscoe; 4. Blake
Andrus, Rockford; 5. Drew Collins, Loves Park; 6. Mike Shipman, Rockford.

Heat 02 — 1. Jim Crozier, Machesney Park; 2. Steven Dover, Loves Park; 3. Aimee Anderson, Loves Park; 4.
Thomas Andrus, Rockford; 5. Josh Smith;.

Winged Women on Wheels

A-Main 01 — 1. Ashley Matts, Rockford; 2. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 3. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 4. Lilly
Allen, Genoa.
Heat 01 — 1. Ashley Matts, Rockford; 2. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 3. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 4. Lilly Allen,
Genoa.