Wild Wednesday Results from 06.20.18

Bandits
A-Main 01 — 1. Todd Snow, Rockford; 2. Bart Brockmann, Rockford; 3. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 4. Duane
Lounsbury, Beloit, Wis; 5. Austin Nason, Roscoe; 6. Chris Tolliver, Watertown, Wis; 7. Jeff Parisot, Machesney Park;
8. Charles Schork, Rockford; 9. David Rucker, Jr, Beloit, Wis; 10. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 11. Ashley Matts,
Rockford.
Bandits
A-Main 01 — 1. Todd Snow, Rockford; 2. Bart Brockmann, Rockford; 3. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 4. Duane
Lounsbury, Beloit, Wis; 5. Austin Nason, Roscoe; 6. Chris Tolliver, Watertown, Wis; 7. Jeff Parisot, Machesney Park;
8. Charles Schork, Rockford; 9. David Rucker, Jr, Beloit, Wis; 10. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 11. Ashley Matts,
Rockford.
Heat 01 — 1. Austin Nason, Roscoe; 2. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 3. Jeff Parisot, Machesney Park; 4. David
Rucker, Jr, Beloit, Wis; 5. Charles Schork, Rockford; 6. Ashley Matts, Rockford.
Heat 02 — 1. Todd Snow, Rockford; 2. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 3. Chris Tolliver, Watertown, Wis; 4. Nick
Schmidt, Watertown, Wis; 5. Bart Brockmann, Rockford.
Time Trial — 1. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 2. Bart Brockmann, Rockford; 3. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 4. Todd
Snow, Rockford; 5. Chris Tolliver, Watertown, Wis; 6. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 7. Jeff Parisot, Machesney
Park; 8. Ashley Matts, Rockford; 9. Austin Nason, Roscoe; 10. Charles Schork, Rockford; 11. David Rucker, Jr,
Trophy Dash 01 — 1. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 2. Chris Tolliver, Watertown, Wis; 3. Cassidy Frisch, Beloit,
Wis; 4. Todd Snow, Rockford; 5. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 6. Bart Brockmann, Rockford.

Figure 8
A-Main 01 — 1. Nick Schneider, Rockton; 2. Terry Gerber, Loves Park; 3. Devin Opsahl, Rockford; 4. Curt
Nighswonger, Machesney Park.

Bandit Figure 8
A-Main 01 — 1. Nick Schneider, Rockton; 2. Charlie Frisch, Beloit, Wis; 3. Charles Schork, Rockford; 4. Ross
Lamont, Cherry Valley; 5. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 6. David Rucker, Jr, Beloit, Wis.

RoadRunner Super Summer Series
A-Main 01 — 1. Arlyn Roush, Woodstock; 2. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 3. Terry Gerber, Loves Park; 4. Nick
Schneider, Rockton; 5. Devin Opsahl, Rockford; 6. Curt Nighswonger, Machesney Park.
Heat 01 — 1. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Arlyn Roush, Woodstock; 3. Terry Gerber, Loves Park; 4. Devin
Opsahl, Rockford; 5. Curt Nighswonger, Machesney Park; 6. Nick Schneider, Rockton.
Time Trial — 1. Arlyn Roush, Woodstock; 2. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 3. Nick Schneider, Rockton; 4. Terry
Gerber, Loves Park; 5. Greg Pruitt, Rockford; 6. Devin Opsahl, Rockford; 7. Curt Nighswonger, Machesney Park.
Trophy Dash 01 — 1. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Arlyn Roush, Woodstock; 3. Nick Schneider, Rockton; 4.
Devin Opsahl, Rockford; 5. Terry Gerber, Loves Park; 6. Curt Nighswonger, Machesney Park.

Original Sixers
A-Main 01 — 1. Thomas Andrus, Rockford; 2. Jim Crozier, Machesney Park; 3. Roger Thigpen, Rockford; 4. Stan
Buczynski, Rockford; 5. Sean Worman, Roscoe; 6. Jordan Howell, Rockton; 7. Jerid Butram, Rockford; 8. Mike
Shipman, Rockford; 9. Steven Dover, Loves Park; 10. Andrew Garkey, Winnebago.
Heat 01 — 1. Stan Buczynski, Rockford; 2. Jerid Butram, Rockford; 3. Jordan Howell, Rockton; 4. Roger Thigpen,
Rockford; 5. Andrew Garkey, Winnebago; 6. Mike Shipman, Rockford.
Heat 02 — 1. Thomas Andrus, Rockford; 2. Jim Crozier, Machesney Park; 3. Sean Worman, Roscoe; 4. Blake
Andrus, Rockford; 5. Aimee Anderson, Loves Park; 6. Steven Dover, Loves Park.