7/11/2018 – Rockford Speedway Special Events Results

Bandits
A-Main 01 — 1. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 2. Todd Snow, Rockford; 3. Bart Brockmann, Rockford; 4. Cassidy
Frisch, Beloit, Wis; 5. Ashley Matts, Rockford; 6. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 7. Brent Lowe, South Beloit; 8.
Ryan Nelson, Rockton; 9. Dan Sander, Roscoe; 10. Erik Pearson, Beloit, Wis; 11. Charles Schork, Rockford; 12.
David Demeny, Janesville, Wis; 13. Nicole Mueller, Muskego, Wis.
Heat 01 — 1. Erik Pearson, Beloit, Wis; 2. Ryan Nelson, Rockton; 3. Brent Lowe, South Beloit; 4. David Demeny,
Janesville, Wis; 5. Dan Sander, Roscoe; 6. Charles Schork, Rockford; 7. Ashley Matts, Rockford.
Heat 02 — 1. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 2. Todd Snow, Rockford; 3. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 4. Cassidy
Frisch, Beloit, Wis; 5. Bart Brockmann, Rockford.
Time Trial — 1. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Todd Snow, Rockford; 3. Bart Brockmann, Rockford; 4. Nick
Schmidt, Watertown, Wis; 5. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 6. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 7. David Demeny,
Janesville, Wis; 8. Ashley Matts, Rockford; 9. Dan Sander, Roscoe; 10. Brent Lowe, South Beloit; 11. Erik Pearson,
Beloit, Wis; 12. Charles Schork, Rockford.
Trophy Dash 01 — 1. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 2. Bart Brockmann, Rockford; 3. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 4.
Todd Snow, Rockford; 5. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 6. Nicole Mueller, Muskego, Wis.

Figure 8
A-Main 01 — 1. Nick Schneider, Rockton; 2. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 3. Curt Nighswonger, Machesney Park;
4. Terry Gerber, Loves Park.
Bandit Figure 8
A-Main 01 — 1. Erik Pearson, Beloit, Wis; 2. Charles Schork, Rockford; 3. Ross Lamont, Cherry Valley; 4. Bart
Brockmann, Rockford; 5. Charlie Frisch, Beloit, Wis.

RoadRunner Super Summer Series
A-Main 01 — 1. Kevin Memoli, Belvidere; 2. Arlyn Roush, Woodstock; 3. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 4. Terry
Gerber, Loves Park; 5. Austin Fowler, Loves Park; 6. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 7. Curt Nighswonger, Machesney
Park; 8. Devin Opsahl, Rockford.
Heat 01 — 1. Kevin Memoli, Belvidere; 2. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 3. Arlyn Roush, Woodstock; 4. Austin
Fowler, Loves Park; 5. Terry Gerber, Loves Park; 6. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 7. Devin Opsahl, Rockford.
Time Trial — 1. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 3. Arlyn Roush, Woodstock; 4.
Austin Fowler, Loves Park; 5. Kevin Memoli, Belvidere; 6. Terry Gerber, Loves Park; 7. Devin Opsahl, Rockford.
Trophy Dash 01 — 1. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Austin Fowler, Loves Park; 3. Kevin Memoli, Belvidere; 4.
Dave Lumsden, Jr., Rockford; 5. Arlyn Roush, Woodstock; 6. Terry Gerber, Loves Park.

Original Sixers
A-Main 01 — 1. Thomas Andrus, Rockford; 2. Nick Schneider, Rockton; 3. Josh Smith, Rockford; 4. Dallas Conniff,
Beloit, Wis; 5. Jim Crozier, Machesney Park; 6. Blake Andrus, Rockford; 7. Sean Worman, Roscoe; 8. Zach Cichon,
Poplar Grove; 9. Roger Thigpen, Rockford; 10. Jerid Butram, Rockford; 11. Greg Whitt, Beloit, Wis; 12. Steven
Dover, Loves Park; 13. Aimee Anderson, Loves Park; 14. Mike Shipman, Rockford; 15. Andrew Garkey,
Winnebago; 16. Dan Mongan, Oregon.
Heat 01 — 1. Nick Schneider, Rockton; 2. Dallas Conniff, Beloit, Wis; 3. Blake Andrus, Rockford; 4. Zach Cichon,
Poplar Grove; 5. Dan Mongan, Oregon; 6. Aimee Anderson, Loves Park; 7. Mike Shipman, Rockford; 8. Andrew
Garkey, Winnebago.

Heat 02 — 1. Thomas Andrus, Rockford; 2. Josh Smith, Rockford; 3. Jim Crozier, Machesney Park; 4. Steven
Dover, Loves Park; 5. Roger Thigpen, Rockford; 6. Sean Worman, Roscoe; 7. Jerid Butram, Rockford; 8. Greg
Whitt, Beloit, Wis.

Winged Women on Wheels
A-Main 01 — 1. Ashley Matts, Rockford; 2. Chandale Swartwout, Beloit, Wis; 3. Lilly Allen, Genoa; 4. Shelly
Sander, Roscoe; 5. Nicole Mueller, Muskego, Wis.
Heat 01 — 1. Ashley Matts, Rockford; 2. Chandale Swartwout, Beloit, Wis; 3. Lilly Allen, Genoa; 4. Shelly Sander,
Roscoe; 5. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 6. Cassidy Frisch, Beloit, Wis.