7/18/2018 – Rockford Speedway Special Events Results

Bandits
A-Main 01 — 1. Todd Snow, Rockford; 2. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 3. Bart Brockmann, Rockford; 4. Cassidy
Frisch, Beloit, Wis; 5. Erik Pearson, Beloit, Wis; 6. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 7. Ashley Matts, Rockford; 8. Dan
Sander, Roscoe; 9. Charles Schork, Rockford.
Heat 01 — 1. Bart Brockmann, Rockford; 2. Dan Sander, Roscoe; 3. Erik Pearson, Beloit, Wis; 4. Ashley Matts,
Rockford; 5. Charles Schork, Rockford.
Heat 02 — 1. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 2. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 3. Todd Snow, Rockford; 4. Nicole
Mueller, Muskego, Wis.
Time Trial — 1. Todd Snow, Rockford; 2. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 3. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 4. Nicole
Mueller, Muskego, Wis; 5. Ashley Matts, Rockford; 6. Erik Pearson, Beloit, Wis; 7. Dan Sander, Roscoe; 8. Charles
Schork, Rockford; 9. Bart Brockmann, Rockford.
Trophy Dash 01 — 1. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 2. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 3. Erik Pearson, Beloit, Wis; 4.
Ashley Matts, Rockford; 5. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 6. Todd Snow, Rockford.

Figure 8
A-Main 01 — 1. Nick Schneider, Rockton; 2. Terry Gerber, Loves Park; 3. Brent Garnhart, Machesney Park; 4. Dave
Lumsden, Jr., Rockford; 5. Curt Nighswonger, Machesney Park.
Bandit Figure 8
A-Main 01 — 1. Charlie Frisch, Beloit, Wis; 2. Erik Pearson, Beloit, Wis; 3. Rich Schinderling, Jr (r), Winnebago; 4.
Ross Lamont, Cherry Valley; 5. Charles Schork, Rockford.

Original Sixers
A-Main 01 — 1. Thomas Andrus, Rockford; 2. Dallas Conniff, Beloit, Wis; 3. Josh Smith, Rockford; 4. Roger
Thigpen, Rockford; 5. Greg Whitt, Beloit, Wis; 6. Jerid Butram, Rockford; 7. Panyin Williams, Rockford; 8. Curt
Nighswonger, Machesney Park; 9. Shaun Huffstrom, Poplar Grove; 10. Perry Anderson, Machesney Park; 11. Mike
Shipman, Rockford; 12. Sean Worman, Roscoe; 13. Ronald Stoltz, Rockford; 14. Steven Dover, Loves Park; 15.
Andrew Garkey, Winnebago; 16. Aimee Anderson, Loves Park.
Heat 01 — 1. Curt Nighswonger, Machesney Park; 2. Perry Anderson, Machesney Park; 3. Shaun Huffstrom, Poplar
Grove; 4. Ronald Stoltz, Rockford; 5. Aimee Anderson, Loves Park; 6. Panyin Williams, Rockford.
Heat 02 — 1. Steven Dover, Loves Park; 2. Greg Whitt, Beloit, Wis; 3. Andrew Garkey, Winnebago; 4. Dallas
Conniff, Beloit, Wis; 5. Blake Andrus, Rockford; 6. Mike Shipman, Rockford.
Heat 03 — 1. Josh Smith, Rockford; 2. Thomas Andrus, Rockford; 3. Roger Thigpen, Rockford; 4. Sean Worman,
Roscoe; 5. Jerid Butram, Rockford; 6. Jim Crozier, Machesney Park.

Winged Women on Wheels
A-Main 01 — 1. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 2. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 3. Ashley Matts, Rockford; 4. Lilly
Allen, Genoa; 5. Shelly Sander, Roscoe.
Heat 01 — 1. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 2. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 3. Ashley Matts, Rockford; 4. Lilly Allen,
Genoa; 5. Shelly Sander, Roscoe.

NASCAR All American Sportsmen
A-Main 01 — 1. Rich Schinderling, Jr (r), Winnebago; 2. Johnny Robinson, II, Beloit, Wis; 3. Cody Houseweart,
Machesney Park; 4. Howie Ware, South Beloit; 5. Josh Thiering, South Beloit; 6. Terrance Robinson (r), Beloit,
Wis; 7. John Featherston (r), Loves Park.
Heat 01 — 1. Johnny Robinson, II, Beloit, Wis; 2. Howie Ware, South Beloit; 3. Rich Schinderling, Jr (r),
Winnebago; 4. Cody Houseweart, Machesney Park; 5. John Featherston (r), Loves Park; 6. Terrance Robinson (r),
Time Trial — 1. Howie Ware, South Beloit; 2. John Featherston (r), Loves Park; 3. Johnny Robinson, II, Beloit, Wis;
4. Rich Schinderling, Jr (r), Winnebago; 5. Cody Houseweart, Machesney Park; 6. Terrance Robinson (r), Beloit,
Trophy Dash 01 — 1. Johnny Robinson, II, Beloit, Wis; 2. Howie Ware, South Beloit; 3. Terrance Robinson (r),
Beloit, Wis; 4. Cody Houseweart, Machesney Park; 5. John Featherston (r), Loves Park; 6. Rich Schinderling, Jr (r),