7/25/2018 – Rockford Speedway Special Events Results

Bandits
A-Main 01 — 1. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 3. Charlie Frisch, Beloit, Wis; 4. Bart
Brockmann, Rockford; 5. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 6. Erik Pearson, Beloit, Wis; 7. Ashley Matts, Rockford; 8.
Rich Schinderling, Jr (r), Winnebago; 9. Charles Schork, Rockford; 10. Haley Roberts, Machesney Park; 11. Mark
Bielefeldt, Loves Park; 12. Todd Snow, Rockford; 13. Ross Lamont, Cherry Valley.
Heat 01 — 1. Erik Pearson, Beloit, Wis; 2. Ashley Matts, Rockford; 3. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 4. Rich
Schinderling, Jr (r), Winnebago; 5. Charles Schork, Rockford; 6. Haley Roberts, Machesney Park.
Heat 02 — 1. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Todd Snow, Rockford; 3. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 4. Mark
Bielefeldt, Loves Park; 5. Ross Lamont, Cherry Valley; 6. Charlie Frisch, Beloit, Wis; 7. Bart Brockmann, Rockford.
Time Trial — 1. Bart Brockmann, Rockford; 2. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 3. Todd Snow, Rockford; 4. Duane
Lounsbury, Beloit, Wis; 5. Charlie Frisch, Beloit, Wis; 6. Dan Sander, Roscoe; 7. Mark Bielefeldt, Loves Park; 8.
Ross Lamont, Cherry Valley; 9. Ashley Matts, Rockford; 10. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 11. Erik Pearson, Beloit,
Wis; 12. Shawn Bowar, Roscoe; 13. Rich Schinderling, Jr (r), Winnebago; 14. Charles Schork, Rockford; 15. Haley
Roberts, Machesney Park.
Trophy Dash 01 — 1. Charlie Frisch, Beloit, Wis; 2. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 3. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 4.
Bart Brockmann, Rockford; 5. Mark Bielefeldt, Loves Park; 6. Todd Snow, Rockford.
Bandit Figure 8
A-Main 01 — 1. Charlie Frisch, Beloit, Wis; 2. Erik Pearson, Beloit, Wis; 3. Rich Schinderling, Jr (r), Winnebago; 4.
Ross Lamont, Cherry Valley; 5. Charles Schork, Rockford.

RoadRunner Super Summer Series
A-Main 01 — 1. Robby Robinson, Orfordville, Wis; 2. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 3. Kevin Memoli, Belvidere; 4.
Austin Fowler, Loves Park; 5. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 6. Curt Nighswonger, Machesney Park; 7. Nick
Schneider, Rockton; 8. Arlyn Roush, Woodstock.
Heat 01 — 1. Robby Robinson, Orfordville, Wis; 2. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 3. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 4.
Arlyn Roush, Woodstock; 5. Kevin Memoli, Belvidere; 6. Austin Fowler, Loves Park; 7. Nick Schneider, Rockton.
Time Trial — 1. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Arlyn Roush, Woodstock; 3. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 4. Kevin
Memoli, Belvidere; 5. Robby Robinson, Orfordville, Wis; 6. Austin Fowler, Loves Park; 7. Nick Schneider, Rockton;
8. Curt Nighswonger, Machesney Park.
Trophy Dash 01 — 1. Kevin Memoli, Belvidere; 2. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 3. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 4.
Arlyn Roush, Woodstock; 5. Robby Robinson, Orfordville, Wis; 6. Austin Fowler, Loves Park.

Original Sixers
A-Main 01 — 1. Thomas Andrus, Rockford; 2. Dallas Conniff, Beloit, Wis; 3. Nate Swain, Machesney Park; 4. Zach
Cichon, Poplar Grove; 5. David Cooter, Jr, Machesney Park; 6. Jim Crozier, Machesney Park; 7. Josh Smith,
Rockford; 8. Jesse Carpenter, Beloit, Wis; 9. Austin Fowler, Loves Park; 10. Roger Thigpen, Rockford; 11. Sean
Worman, Roscoe; 12. Jerid Butram, Rockford; 13. Shaun Huffstrom, Poplar Grove; 14. Curt Nighswonger,
Machesney Park; 15. Jon Fritz, Belvidere; 16. Steven Dover, Loves Park; 17. Andrew Walling, Rockford; 18. Tad
Grzeskowiak, Rockford; 19. Mike Shipman, Rockford; 20. Jared Adair, Rockford; 21. Perry Anderson, Machesney
Park; 22. Blake Andrus, Rockford; 23. Ronald Stoltz, Rockford.
Heat 01 — 1. Perry Anderson, Machesney Park; 2. Aimee Anderson, Loves Park; 3. Austin Fowler, Loves Park; 4.
Tad Grzeskowiak, Rockford; 5. Andrew Walling, Rockford; 6. Jared Adair, Rockford; 7. Jon Fritz, Belvidere; 8. Mike
Shipman, Rockford.
Heat 02 — 1. Zach Cichon, Poplar Grove; 2. Dallas Conniff, Beloit, Wis; 3. Jim Crozier, Machesney Park; 4. Curt
Nighswonger, Machesney Park; 5. Ronald Stoltz, Rockford; 6. Shaun Huffstrom, Poplar Grove; 7. Blake Andrus,
Rockford; 8. Steven Dover, Loves Park.
Heat 03 — 1. Nate Swain, Machesney Park; 2. Thomas Andrus, Rockford; 3. David Cooter, Jr, Machesney Park; 4.
Jesse Carpenter, Beloit, Wis; 5. Roger Thigpen, Rockford; 6. Jerid Butram, Rockford; 7. Sean Worman, Roscoe; 8.
Josh Smith, Rockford.

Winged Women on Wheels
A-Main 01 — 1. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 2. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 3. Ashley Matts, Rockford; 4. Lilly
Allen, Genoa; 5. Haley Roberts, Machesney Park.
Heat 01 — 1. Cassidy Frisch, Beloit, Wis; 2. Nicole Mueller, Muskego, Wis; 3. Ashley Matts, Rockford; 4. Lilly Allen,
Genoa; 5. Haley Roberts, Machesney Park.