Rockford Speedway Results from 07.04.18

NASCAR American Short Trackers
A-Main 01 — 1. Aaron Rude, Cambridge, Wis; 2. Franc Beldowski, Rockford; 3. Steve Rubeck, Rockford; 4. Kyle
Voss, Woodstock; 5. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 6. Todd Snow, Rockford; 7. Melody Boyle (r), Kirkland; 8.
Destiny Genore (r), Beloit, Wis; 9. David Russell, Jr, Rockford; 10. Shannon Stoltz, Machesney Park; 11. Todd
Bridges, Winnebago; 12. Jeremy Watson, Machesney Park; 13. Dave LaPier, Rockford.
Heat 01 — 1. Steve Rubeck, Rockford; 2. Todd Bridges, Winnebago; 3. Nick Schmidt, Watertown, Wis; 4. Todd
Snow, Rockford; 5. David Russell, Jr, Rockford; 6. Steve Erickson, Jr, Machesney Park; 7. Dave LaPier, Rockford; 8.
Jeremy Watson, Machesney Park.
Heat 02 — 1. Kyle Voss, Woodstock; 2. Franc Beldowski, Rockford; 3. Aaron Rude, Cambridge, Wis; 4. Destiny
Genore (r), Beloit, Wis; 5. Melody Boyle (r), Kirkland; 6. Shannon Stoltz, Machesney Park.

NASCAR Road Runners
A-Main 01 — 1. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Terry Gerber, Loves Park; 3. Kevin Memoli, Belvidere; 4. Dave
Lumsden, Jr., Rockford; 5. Brent Garnhart, Machesney Park; 6. Curt Nighswonger, Machesney Park; 7. Robby
Robinson, Orfordville, Wis; 8. Jeremiah Gusk, Loves Park.
Heat 01 — 1. Dave Lumsden, Jr., Rockford; 2. Terry Gerber, Loves Park; 3. Jeremiah Gusk, Loves Park; 4. Lloyd
Hawkins, Machesney Park; 5. Curt Nighswonger, Machesney Park.
Heat 02 — 1. Robby Robinson, Orfordville, Wis; 2. Chad Lounsbury, Beloit, Wis; 3. Kevin Memoli, Belvidere; 4.
Brent Garnhart, Machesney Park.
Challenge — 1. Brent Garnhart, Machesney Park; 2. Terry Gerber, Loves Park; 3. Nick Schneider, Rockton; 4.
Jeremiah Gusk, Loves Park; 5. Curt Nighswonger, Machesney Park.

Original Sixers
A-Main 01 — 1. Zach Cichon, Poplar Grove; 2. Jim Crozier, Machesney Park; 3. David Cooter, Jr, Machesney Park;
4. Jerid Butram, Rockford; 5. Sean Worman, Roscoe; 6. Roger Thigpen, Rockford; 7. Steven Dover, Loves Park; 8.
Josh Smith, Rockford; 9. Andrew Garkey, Winnebago; 10. Mike Kinney, Roscoe; 11. Colton Bohnenkamp, Loves
Park; 12. Aimee Anderson, Loves Park; 13. Alex Ure, Machesney Park; 14. Mike Shipman, Rockford; 15. Nick
Schneider, Rockton; 16. William Hazer, Loves Park; 17. Blake Andrus, Rockford; 18. Nate Swain, Machesney Park;
19. Dallas Conniff, Beloit, Wis.
Heat 01 — 1. Nick Schneider, Rockton; 2. David Cooter, Jr, Machesney Park; 3. Zach Cichon, Poplar Grove; 4.
Blake Andrus, Rockford; 5. Andrew Garkey, Winnebago; 6. Mike Kinney, Roscoe; 7. Dallas Conniff, Beloit, Wis; 8.
Colton Bohnenkamp, Loves Park; 9. Mike Shipman, Rockford; 10. Aimee Anderson, Loves Park; 11. Alex Ure,
Heat 02 — 1. Jim Crozier, Machesney Park; 2. Josh Smith, Rockford; 3. Nate Swain, Machesney Park; 4. Jerid
Butram, Rockford; 5. Sean Worman, Roscoe; 6. Roger Thigpen, Rockford; 7. William Hazer, Loves Park.

Winged Women on Wheels
A-Main 01 — 1. Ashley Matts, Rockford; 2. Chandale Swartwout, Beloit, Wis; 3. Lilly Allen, Genoa.
Heat 01 — 1. Ashley Matts, Rockford; 2. Lilly Allen, Genoa; 3. Chandale Swartwout, Beloit, Wis.