Rockford Speedway Results from 07.07.18

NASCAR All American Sportsmen
A-Main 01 — 1. Josh Thiering, South Beloit; 2. Howie Ware, South Beloit; 3. Rich Schinderling, Jr (r), Winnebago;
4. Adam Cartwright (r), Roscoe; 5. Chad Smith, Davis Junction; 6. Johnny Robinson, II, Beloit, Wis; 7. John
Featherston (r), Loves Park; 8. Cody Houseweart, Machesney Park; 9. Terrance Robinson (r), Beloit, Wis.
Heat 01 — 1. Adam Cartwright (r), Roscoe; 2. Rich Schinderling, Jr (r), Winnebago; 3. Josh Thiering, South Beloit;
4. Terrance Robinson (r), Beloit, Wis; 5. John Featherston (r), Loves Park.
Heat 02 — 1. Howie Ware, South Beloit; 2. Chad Smith, Davis Junction; 3. Johnny Robinson, II, Beloit, Wis; 4.
Cody Houseweart, Machesney Park.
Time Trial — 1. Chad Smith, Davis Junction; 2. Johnny Robinson, II, Beloit, Wis; 3. Howie Ware, South Beloit; 4.
Cody Houseweart, Machesney Park; 5. Josh Thiering, South Beloit; 6. John Featherston (r), Loves Park; 7.
Terrance Robinson (r), Beloit, Wis; 8. Adam Cartwright (r), Roscoe; 9. Rich Schinderling, Jr (r), Winnebago.
Trophy Dash 01 — 1. Howie Ware, South Beloit; 2. Johnny Robinson, II, Beloit, Wis; 3. Chad Smith, Davis
Junction; 4. Josh Thiering, South Beloit; 5. John Featherston (r), Loves Park; 6. Cody Houseweart, Machesney

NASCAR Bandits
A-Main 01 — 1. Ben Rucker, Beloit, Wis; 2. Kelsey Dobbs, Beloit, Wis; 3. Mark Bielefeldt, Loves Park; 4. Bart
Brockmann, Rockford; 5. Steve Putman, Jr., Beloit, Wis; 6. Ashley Matts, Rockford; 7. Dan Sander, Roscoe; 8.
Todd Snow, Rockford; 9. Mike Kinney, Roscoe; 10. Charles Schork, Rockford; 11. Ross Lamont, Cherry Valley; 12.
Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 13. Terry Ciano, Jr., Janesville, Wis; 14. Jacob Putman, Lancaster, Wis.
Heat 01 — 1. Mark Bielefeldt, Loves Park; 2. Terry Ciano, Jr., Janesville, Wis; 3. Mike Kinney, Roscoe; 4. Dan
Sander, Roscoe; 5. Jacob Putman, Lancaster, Wis; 6. Charles Schork, Rockford; 7. Ashley Matts, Rockford.
Heat 02 — 1. Ben Rucker, Beloit, Wis; 2. Todd Snow, Rockford; 3. Ross Lamont, Cherry Valley; 4. Duane
Lounsbury, Beloit, Wis; 5. Kelsey Dobbs, Beloit, Wis; 6. Steve Putman, Jr., Beloit, Wis; 7. Bart Brockmann,
Time Trial — 1. Bart Brockmann, Rockford; 2. Kelsey Dobbs, Beloit, Wis; 3. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 4. Todd
Snow, Rockford; 5. Steve Putman, Jr., Beloit, Wis; 6. Ben Rucker, Beloit, Wis; 7. Ross Lamont, Cherry Valley; 8.
Ashley Matts, Rockford; 9. Dan Sander, Roscoe; 10. Jacob Putman, Lancaster, Wis; 11. Mark Bielefeldt, Loves
Park; 12. Mike Kinney, Roscoe; 13. Charles Schork, Rockford; 14. Terry Ciano, Jr., Janesville, Wis.
Trophy Dash 01 — 1. Kelsey Dobbs, Beloit, Wis; 2. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 3. Todd Snow, Rockford; 4. Bart
Brockmann, Rockford; 5. Ben Rucker, Beloit, Wis; 6. Steve Putman, Jr., Beloit, Wis.

American Super Cup Series
A-Main 01 — 1. Payton Glodowski, Oostburg, Wis; 2. Mick Ellis, Schaumburg; 3. Cayden Fretwell;; 4. David Cerer,
Antioch; 5. Greg Davis, Huntley; 6. Kourtnay Borman, Loves Park; 7. Lucas Lunsman, St Croix Falls, Wis; 8. Jessica
Talley, Genoa; 9. Kendall Tracey, Beloit, Wis; 10. Del Schuler;; 11. Tyler Larsen, Elburn.
Heat 01 — 1. Payton Glodowski, Oostburg, Wis; 2. Mick Ellis, Schaumburg; 3. Kourtnay Borman, Loves Park; 4.
Cayden Fretwell;; 5. David Cerer, Antioch; 6. Lucas Lunsman, St Croix Falls, Wis.
Heat 02 — 1. Jessica Talley, Genoa; 2. Greg Davis, Huntley; 3. Del Schuler;; 4. Kendall Tracey, Beloit, Wis; 5.
Tyler Larsen, Elburn.
Time Trial — 1. Kourtnay Borman, Loves Park; 2. Payton Glodowski, Oostburg, Wis; 3. Lucas Lunsman, St Croix
Falls, Wis; 4. David Cerer, Antioch; 5. Mick Ellis, Schaumburg; 6. Cayden Fretwell;; 7. Greg Davis, Huntley; 8. Del
Schuler;; 9. Kendall Tracey, Beloit, Wis; 10. Tyler Larsen, Elburn; 11. Jessica Talley, Genoa.

Bandit Figure 8
A-Main 01 — 1. Charles Schork, Rockford; 2. Charlie Frisch, Beloit, Wis; 3. Ben Rucker, Beloit, Wis; 4. Bart
Brockmann, Rockford; 5. Mark Bielefeldt, Loves Park.
Vintage Racers
A-Main 01 — 1. Pat “Hacksaw” Heaney, Greenfield, Wis; 2. Franc Beldowski, Rockford; 3. Gene Pennington,
Antioch; 4. Joe Darnell, Machesney Park; 5. Steve Rubeck, Rockford.
Heat 01 — 1. Franc Beldowski, Rockford; 2. Joe Darnell, Machesney Park; 3. Steve Rubeck, Rockford; 4. Pat
“Hacksaw” Heaney, Greenfield, Wis; 5. Gene Pennington, Antioch.