Bahama Brackets 2019 Results

October 13, 2019


A-Feature — 1. Matthew Clossey, Beloit, Wis; 2. Adam Cartwright, Rockford; 3. Nick Clubb, Coal City; 4. Timmy Stewart, Griffith, Ind.; 5. Rich Boal, Plymouth, Ind.; 6. Justin Poenitsch, Richfield, Wis; 7. Clay Curts, Alsip; 8. Mike Walls, Mishawaka, Ind.; 9. Tom Gille, Winnebago; 10. Logan Maynard, Goshen, Ind.; 11. Landry Potter, Twin Lakes, Wis; 12. Nick Stremme, Elkhart, Ind.; 13. Peter Hernandez, Monee; 14. Ed Williams, Jr., Streamwood; 15.Shaun Wiltjer Hunt, Gary, Ind.; 16. Braxton Franks, Cedar Rapids, Iowa; 17. Danny Church, Delavan, Wis; 18. James Swan, Genoa City, Wis; 19. Austin Maynard, Elkhart, Ind.; 20. Dave Edwards, Salem, Wis; 21. Dean Patterson, Orland Park; 22. Rodney Spencer, Goshen, Ind.; 23. Wayne Huffman, Midlothian; 24. Kyle Ansolabehere, Eden Prairie, Minn

AA-Feature — 1. Cody Potter, Pell Lake, Wis; 2. Jason Stark, Sparta, Wis; 3. Joshua Lundy, Roscoe; 4. Mark Ross,Jr, Highland, Ind.; 5. Kolton Guralski, Wausau, Wis; 6. Bobby Gash III, Orland Park; 7. Craig Mertes, Antioch; 8. David Ballstaedt, Cedar Rapids, Iowa; 9. Jeff Setler, Arges, Ind.; 10. Bill Serviss, Posen; 11. Jacob Gille, Winnebago; 12. Jim Gilbert, Rossville, Ga.; 13. Seth Blommaert, Crete; 14. Rich Hensley, So Bend, Ind.; 15. Carl Benn, Lisbon, Wis; 16. John Featherston, Roscoe; 17. Michael Moore, Dyer, Ind.; 18. Jason Schilling Jr, Greendale, Wis; 19. Brett Wachowiacz, West Allis, Wis; 20. Eddie Wolf, Alsip; 21. Ryan Lovald, Windlake, Wis; 22. Denny Schott, Mauston, Wis; 23. Cody Houseweart, Machesney Park; 24. Judd Fielder, Mishawaka, Ind.; 25. Derek Dobbs, Rockton

AAA-Feature — 1. Cody Erickson, Algonquin; 2. Butch Wood, Homer Glen; 3. Christian Janssen, Lake Genva, Wis; 4.Greg Hentrich, Hiawatha, Iowa; 5. Tommy Sutton, Calumet Township, Ind.; 6. Craig Johnson, Elkhart, Ind.; 7. Jason Dunn, Sun Prairie, Wis; 8. Nick Grish, Wausau, Wis; 9. Al Kuphal, Franklin, Wis; 10. Russ Lorbiecki, Colgate, Wis; 11. Mike Doris, Genoa; 12. James Dean, Shorewood; 13. Kevin Memoli (r), Belvidere; 14. Josh Steelman, New Hope, Minn.; 15. Scott Bulthuis, Midlothian; 16. Brandon Reed, Lowell, Ind.; 17. Noah Wachowiacz, Milwaukee, Wis; 18. Jordan Lamb, Fort Atkinson, Wis; 19. Ryan Moore, Highland, Ind.; 20. Dekota Spray, Cedar Rapids, Iowa; 21. Dan Moffitt, Janesville, Wis; 22. JoJo Marcomb, Antioch; 23. Jimmy Robinson, Beloit, Wis; 24. Ron Maynard, Edwardsburg, Mich.; 25. Ryan Nuti, Edgerton, Wis.

AAAA-Feature — 1. Nick Schneider, Loves Park; 2. Bill Schott, LaCrosse, Wis; 3. Justin Wagner, Beloit, Wis; 4. Austin Fowler, Loves Park; 5. Bobbie Jean Wall, Lowell, Ind.; 6. Shane Strothman, South Beloit; 7. Rick Wilson, Frankfort; 8. Malena Betzer, Hiawatha, Iowa; 9. John Dietrich III, Kingston; 10. Darrell Gay, Morris; 11. Stephen Hillary, Rockton; 12. Zack Orts, Oswego; 13. Louis Ansolabehere, Minnetonka, Minn.; 14. Ken Smart, North Prairie,Wis; 15. Brandon Mertes, Antioch; 16. William Stephenson, Cambridge, Wis; 17. Brian Ashmore, Silvis; 18. Curt Nighswonger, Machesney Park; 19. Herb Moag, Oswego; 20. Robby Robinson, Orfordville, Wis; 21. Jamie Tate, Doylestown, Wis; 22. Logan Clausen, Atkings, Iowa; 23. Josh Thiering 2;; 24. Jacob McKown, Hobart, Ind.; 25. Corey Ogden, Cedar Rapids, Iowa; 26. Mark Melchiori, Milwaukee, Wis; 27. Jason Jensen, Eagle River, Wis; 28. Tyler Peterson, Woodstock

Last Chance “AA” — 1. Jeff Setler, Arges, Ind.; 2. Michael Moore, Dyer, Ind.; 3. Craig Mertes, Antioch; 4. Cheryl Hryn, Blue Island; 5. Scott Gardner, Blue Island; 6. Doyle Buzzell, Clyman, Wis; 7. Mike Loughren, Coggon, Iowa; 8. Nick Smalley, Burlington, Wis.

Last Chance “AAA” — 1. Dan Moffitt, Janesville, Wis; 2. Dekota Spray, Cedar Rapids, Iowa; 3. Ryan Nuti, Edgerton, Wis; 4. Josh Steelman, New Hope, Minn.; 5. Ed Hast, Grant Park; 6. Chris Kern, Jefferson, Wis; 7. Mike Kinney, Loves Park.

Last Chance “AAAA” — 1. Tyler Peterson, Woodstock; 2. Malena Betzer, Hiawatha, Iowa; 3. Chris Page, Rockford; 4. Ryan Smith, Beloit, Wis; 5. Greg Batelli, Elmhurst.

FooFoo — 1. Doyle Buzzell, Clyman, Wis; 2. Nick Smalley, Burlington, Wis; 3. Ed Hast, Grant Park; 4. Danny Deutsch, Marseilles; 5. Chris Kern, Jefferson, Wis; 6. Greg Batelli, Elmhurst; 7. Chris Page, Rockford; 8. Scott Gardner, Blue Island; 9. Jeremy Floyd, Cedar Rapids, Iowa; 10. Cheryl Hryn, Blue Island; 11. Mike Loughren,Coggon, Iowa; 12. Ryan Smith, Beloit, Wis; 13. Mike Kinney, Loves Park.

Heat ‘A’ 1 — 1. Tom Gille, Winnebago; 2. Dave Edwards, Salem, Wis; 3. Peter Hernandez, Monee; 4. Clay Curts, Alsip; 5. Austin Maynard, Elkhart, Ind.; 6. Ted Diangikes, Oswego; 7. Mike Walls, Mishawaka, Ind.; 8. Braxton Franks, Cedar Rapids, Iowa.

Heat ‘A’ 2 — 1. James Swan, Genoa City, Wis; 2. Nick Clubb, Coal City; 3. Nick Stremme, Elkhart, Ind.; 4. Dean Patterson, Orland Park; 5. Adam Cartwright, Rockford; 6. Landry Potter, Twin Lakes, Wis; 7. Matthew Clossey, Beloit, Wis; 8. Rich Boal, Plymouth, Ind..

Heat ‘A’ 3 — 1. Logan Maynard, Goshen, Ind.; 2. Danny Church, Delavan, Wis; 3. Ed Williams, Jr., Streamwood; 4. Shaun Wiltjer Hunt, Gary, Ind.; 5. Rodney Spencer, Goshen, Ind.; 6. Timmy Stewart, Griffith, Ind.; 7. Justin Poenitsch, Richfield, Wis.

Heat ‘AA’ 1 — 1. Bill Serviss, Posen; 2. Kolton Guralski, Wausau, Wis; 3. Derek Dobbs, Rockton; 4. Brett Wachowiacz, West Allis, Wis; 5. Rich Hensley, So Bend, Ind.; 6. Doyle Buzzell, Clyman, Wis; 7. Craig Mertes, Antioch; 8. Cheryl Hryn, Blue Island; 9. Scott Gardner, Blue Island; 10. Denny Schott, Mauston, Wis; 11. Wayne Huffman,

Heat ‘AA’ 2 — 1. Jim Gilbert, Rossville, Ga.; 2. Eddie Wolf, Alsip; 3. Carl Benn, Lisbon, Wis; 4. Cody Houseweart, Machesney Park; 5. Jacob Gille, Winnebago; 6. Joshua Lundy, Roscoe; 7. Stephen Emmans, Bristol, Ind.; 8. Jeff Setler, Arges, Ind.; 9. Seth Blommaert, Crete; 10. Kevin Gress, Peotone.

Heat ‘AA’ 3 — 1. Cody Potter, Pell Lake, Wis; 2. Jason Stark, Sparta, Wis; 3. Mark Ross, Jr, Highland, Ind.; 4. Bobby Gash III, Orland Park; 5. John Featherston, Roscoe; 6. David Ballstaedt, Cedar Rapids, Iowa; 7. Jason Schilling Jr, Greendale, Wis; 8. Michael Moore, Dyer, Ind.; 9. Brad Carson, Manteno; 10. Kyle Ansolabehere, Eden Prairie,

Heat ‘AAA’ 1 — 1. Cody Erickson, Algonquin; 2. Jordan Lamb, Fort Atkinson, Wis; 3. Butch Wood, Homer Glen; 4. Noah Wachowiacz, Milwaukee, Wis; 5. Tommy Sutton, Calumet Township, Ind.; 6. James Dean, Shorewood; 7. Brandon Reed, Lowell, Ind.; 8. Josh Sevey;; 9. Nick Ostberg, West Bend, Wis; 10. Mike Loughren, Coggon, Iowa; 11. Jim Hanson, Cedar Rapids, Iowa; 12. Ryan Lovald, Windlake, Wis; 13. Danny Deutsch, Marseilles.

Heat ‘AAA’ 2 — 1. Jimmy Robinson, Beloit, Wis; 2. Craig Johnson, Elkhart, Ind.; 3. Ron Maynard, Edwardsburg, Mich.; 4. Jason Dunn, Sun Prairie, Wis; 5. Nick Grish, Wausau, Wis; 6. Kevin Memoli (r), Belvidere; 7. Al Kuphal, Franklin,Wis; 8. Josh Steelman, New Hope, Minn.; 9. Nick Smalley, Burlington, Wis; 10. Dekota Spray, Cedar Rapids, Iowa; 11. Judd Fielder, Mishawaka, Ind.; 12. Jeremy Floyd, Cedar Rapids, Iowa.

Heat ‘AAA’ 3 — 1. JoJo Marcomb, Antioch; 2. Greg Hentrich, Hiawatha, Iowa; 3. Russ Lorbiecki, Colgate, Wis; 4. Ryan Moore, Highland, Ind.; 5. Mike Doris, Genoa; 6. Dan Moffitt, Janesville, Wis; 7. Christian Janssen, Lake Genva, Wis; 8. Ed Hast, Grant Park; 9. Dan Huber, Salem, Wis; 10. Mike Szekely, Steger; 11. Josh Thiering, South Beloit.

Heat ‘AAAA’ 1 — 1. Justin Wagner, Beloit, Wis; 2. John Dietrich III, Kingston; 3. Ken Smart, North Prairie, Wis; 4. Logan Clausen, Atkings, Iowa; 5. Josh Thiering 2;; 6. Corey Ogden, Cedar Rapids, Iowa; 7. Chris Page, Rockford; 8. Rick Wilson, Frankfort; 9. Ryan Smith, Beloit, Wis; 10. Brent Garnhart, Machesney Park; 11. Jerid Neal, Rockford.

Heat ‘AAAA’ 2 — 1. Austin Fowler, Loves Park; 2. Jamie Tate, Doylestown, Wis; 3. Jacob McKown, Hobart, Ind.; 4. Herb Moag, Oswego; 5. Zack Orts, Oswego; 6. Malena Betzer, Hiawatha, Iowa; 7. Jason Jensen, Eagle River, Wis; 8. Curt Nighswonger, Machesney Park; 9. Mark McLawhorn, Oaklawn; 10. Shane Strothman, South Beloit; 11. Greg Batelli, Elmhurst.

Heat ‘AAAA’ 3 — 1. Bill Schott, LaCrosse, Wis; 2. Robby Robinson, Orfordville, Wis; 3. Stephen Hillary, Rockton; 4. Darrell Gay, Morris; 5. Bobbie Jean Wall, Lowell, Ind.; 6. Chris Kern, Jefferson, Wis; 7. Brian Ashmore, Silvis; 8. Mike Kinney, Loves Park; 9. Bradley Lounsbury, Beloit, Wis; 10. Scott Bulthuis, Midlothian; 11. Donovan Opsahl,

Heat ‘AAAA’ 4 — 1. Louis Ansolabehere, Minnetonka, Minn.; 2. William Stephenson, Cambridge, Wis; 3. Nick Schneider, Loves Park; 4. Brandon Mertes, Antioch; 5. Mark Melchiori, Milwaukee, Wis; 6. Allen Hansen, Greeley, Iowa; 7. Frank Flory Jr, Worth; 8. David Huppenbauer, Pleasant Prairie, Wis; 9. Seth Hanson, Beloit, Wis; 10. Ryan Nuti, Edgerton, Wis; 11. Michael Holtz, Hiawatha, Iowa.

A’ Bash 1 — 1. Matthew Clossey, Beloit, Wis; 2. Timmy Stewart, Griffith, Ind.; 3. Rich Boal, Plymouth,Ind.; 4. Braxton Franks, Cedar Rapids, Iowa; 5. Justin Poenitsch, Richfield, Wis; 6. Mike Walls, Mishawaka, Ind.; 7. Kyle Ansolabehere, Eden Prairie, Minn.; 8. Ted Diangikes, Oswego; 9. Wayne Huffman, Midlothian; 10. Kevin Gress, Peotone.

‘AA’ Bash 1 — 1. Seth Blommaert, Crete; 2. David Ballstaedt, Cedar Rapids, Iowa; 3. Michael Moore, Dyer, Ind.; 4. Cheryl Hryn, Blue Island; 5. Mike Loughren, Coggon, Iowa; 6. Doyle Buzzell, Clyman, Wis; 7. Danny Deutsch, Marseilles; 8. Stephen Emmans, Bristol, Ind.; 9. Jeremy Floyd, Cedar Rapids, Iowa.

AA’ Bash 2 — 1. Joshua Lundy, Roscoe; 2. Jason Schilling Jr, Greendale, Wis; 3. Jeff Setler, Arges, Ind.;4. Craig Mertes, Antioch; 5. Scott Gardner, Blue Island; 6. Ryan Lovald, Windlake, Wis; 7. Jim Hanson, Cedar Rapids, Iowa.

‘AAA’ Bash 1 — 1. Brandon Reed, Lowell, Ind.; 2. Al Kuphal, Franklin, Wis; 3. Ed Hast, Grant Park; 4. Ryan Nuti, Edgerton, Wis; 5. Brent Garnhart, Machesney Park; 6. Dan Moffitt, Janesville, Wis; 7. Judd Fielder, Mishawaka, Ind.; 8. Nick Smalley, Burlington, Wis; 9. Mike Szekely, Steger.

‘AAA’ Bash 2 — 1. Kevin Memoli, Belvidere; 2. Christian Janssen, Lake Genva, Wis; 3. Dekota Spray, Cedar Rapids, Iowa; 4. Josh Steelman, New Hope, Minn.; 5. Scott Bulthuis, Midlothian; 6. Josh Sevey;; 7. Michael Holtz, Hiawatha, Iowa; 8. Jerid Neal, Rockford.

AAAA’ Bash 1 –– 1. Rick Wilson, Frankfort; 2. Jason Jensen, Eagle River, Wis; 3. Greg Batelli, Elmhurst; 4.Chris Page, Rockford; 5. Frank Flory Jr, Worth; 6. Chris Kern, Jefferson, Wis; 7. Mark McLawhorn, Oaklawn; 8. Mike Kinney, Loves Park.

‘AAAA’ Bash 2 — 1. Shane Strothman, South Beloit; 2. Brian Ashmore, Silvis; 3. Allen Hansen, Greeley, Iowa; 4. Malena Betzer, Hiawatha, Iowa; 5. Ryan Smith, Beloit, Wis; 6. Curt Nighswonger, Machesney Park.

Time Trial — 1. Adam Cartwright, Rockford(A); 2. Braxton Franks, Cedar Rapids, Iowa; 3. Timmy Stewart, Griffith, Ind.; 4. Nick Stremme, Elkhart, Ind.; 5. Clay Curts, Alsip; 6. Shaun Wiltjer Hunt, Gary, Ind.; 7. James Swan, Genoa City, Wis; 8. Austin Maynard, Elkhart, Ind.; 9. Danny Church, Delavan, Wis; 10. Rich Boal, Plymouth, Ind.; 11. Dave Edwards, Salem, Wis; 12. Logan Maynard, Goshen, Ind.; 13. Matthew Clossey, Beloit, Wis; 14. Tom Gille, Winnebago; 15. Justin Poenitsch, Richfield, Wis; 16. Nick Clubb, Coal City; 17. Mike Walls, Mishawaka, Ind.; 18. Rodney Spencer, Goshen, Ind.; 19. Landry Potter, Twin Lakes, Wis; 20. Peter Hernandez, Monee; 21. Ed Williams, Jr., Streamwood; 22. Dean Patterson, Orland Park; 23. Ted Diangikes, Oswego;

24. Denny Schott, Mauston, Wis (AA); 25. Michael Moore, Dyer, Ind.; 26. Joshua Lundy, Roscoe; 27. Brett Wachowiacz, West Allis, Wis; 28. Jason Schilling Jr, Greendale, Wis; 29. Jacob Gille, Winnebago; 30. Doyle Buzzell, Clyman, Wis; 31. John Featherston, Roscoe; 32. Eddie Wolf, Alsip; 33. Rich Hensley, So Bend, Ind.; 34. Mark Ross, Jr, Highland, Ind.; 35.Seth Blommaert, Crete; 36. Derek Dobbs, Rockton; 37. David Ballstaedt, Cedar Rapids, Iowa; 38. Carl Benn, Lisbon, Wis; 39. Craig Mertes, Antioch; 40. Jason Stark, Sparta, Wis; 41. Stephen Emmans, Bristol, Ind.; 42. Wayne Huffman, Midlothian; 43. Cody Potter, Pell Lake, Wis; 44. Jeff Setler, Arges, Ind.; 45. Scott Gardner, Blue Island; 46. Brad Carson, Manteno; 47. Cody Houseweart, Machesney Park; 48. Cheryl Hryn, Blue Island; 49. Kyle Ansolabehere, Eden Prairie, Minn.; 50. Jim Gilbert, Rossville, Ga.; 51. Bill Serviss, Posen; 52. Bobby Gash III, Orland Park; 53. Kevin Gress, Peotone; 54. Kolton Guralski, Wausau, Wis;

55. Tommy Sutton, Calumet Township, Ind (AAA); 56. Greg Hentrich, Hiawatha, Iowa; 57. Al Kuphal, Franklin, Wis; 58. Nick Ostberg, West Bend, Wis; 59. Ryan Moore, Highland, Ind.; 60. Judd Fielder, Mishawaka, Ind.; 61. Brandon Reed, Lowell, Ind.; 62. Matthew Urban, Hartford, Wis; 63. Ron Maynard, Edwardsburg, Mich.; 64. Cody Erickson, Algonquin; 65. Josh Thiering, South Beloit; 66. Craig Johnson, Elkhart, Ind.; 67. James Dean, Shorewood; 68. Russ Lorbiecki, Colgate, Wis; 69. Nick Grish, Wausau, Wis; 70. Noah Wachowiacz, Milwaukee, Wis; 71. Christian Janssen, Lake Genva, Wis; 72. Jimmy Robinson, Beloit, Wis; 73. Jordan Lamb, Fort Atkinson, Wis; 74. Mike Doris, Genoa; 75. Kevin Memoli, Belvidere; 76. Josh Sevey;; 77. Dan Moffitt, Janesville, Wis; 78. Jason Dunn, Sun Prairie, Wis; 79. Butch Wood, Homer Glen; 80. JoJo Marcomb, Antioch; 81. Nick Smalley, Burlington, Wis; 82. Mike Loughren, Coggon, Iowa; 83. Ed Hast, Grant Park; 84. Dekota Spray, Cedar Rapids, Iowa; 85. Jim Hanson, Cedar Rapids, Iowa; 86. Dan Huber, Salem, Wis; 87. Jeremy Floyd, Cedar Rapids, Iowa; 88. Danny Deutsch, Marseilles; 89. Mike Szekely, Steger; 90. Josh Steelman, New Hope, Minn.; 91. Ryan Lovald, Windlake, Wis;

92. Logan Clausen, Atkins, Ia (AAAA); 93. Brandon Mertes, Antioch; 94. Darrell Gay, Morris; 95. Jacob McKown, Hobart, Ind.; 96. Corey Ogden, Cedar Rapids, Iowa; 97. Mark Melchiori, Milwaukee, Wis; 98. Brian Ashmore, Silvis; 99. Austin Fowler, Loves Park; 100. Justin Wagner, Beloit, Wis; 101. Nick Schneider, Loves Park; 102. Bobbie Jean Wall, Lowell, Ind.; 103. Herb Moag, Oswego; 104. Ken Smart, North Prairie, Wis; 105. Frank Flory Jr, Worth; 106. Bill Schott, LaCrosse, Wis; 107. Shane Strothman, South Beloit; 108. Tyler Peterson, Woodstock; 109. Louis Ansolabehere, Minnetonka, Minn.; 110. Stephen Hillary, Rockton; 111. Jamie Tate, Doylestown, Wis; 112. Rick Wilson, Frankfort; 113. WilliamStephenson, Cambridge, Wis; 114. Robby Robinson, Orfordville, Wis; 115. Jason Jensen, Eagle River, Wis; 116. John Dietrich III, Kingston; 117. Ryan Nuti, Edgerton, Wis; 118. Chris Kern, Jefferson, Wis; 119. Malena Betzer, Hiawatha, Iowa; 120. Josh Thiering 2;; 121. Allen Hansen, Greeley, Iowa; 122. Donovan Opsahl, Rockford; 123. Zack Orts, Oswego; 124. Brent Garnhart, Machesney Park; 125. Michael Holtz, Hiawatha, Iowa; 126. Scott Bulthuis, Midlothian; 127. Greg Batelli, Elmhurst; 128. Chris Page, Rockford; 129. David Huppenbauer, Pleasant Prairie, Wis; 130. Bradley Lounsbury, Beloit, Wis; 131. Curt Nighswonger, Machesney Park; 132. Jerid Neal, Rockford; 133. Seth Hanson, Beloit, Wis; 134. Mike Kinney, Loves Park; 135. Mark McLawhorn, Oaklawn;

4- Cylinders

B-Feature –– 1. Kyle Royster, Cedar Lake, Ind.; 2. Cyle Lindemuth, Coal City; 3. Shawn Bowar, Roscoe; 4. Cameron Maty, Midlothian; 5. Ronald Osborne, Fitchburg, Wis; 6. Matt Chester, Joliet; 7. Kyle Carlson, Homer Glen; 8. Chris Jackson, South Beloit; 9. Todd Snow 2, Rockford; 10. Scott Ingram, Morris; 11. Nathan Harland, Kingston; 12. Alex Treptow, Lowell, Ind.; 13. Elliot Vogel, Cedar Rapids, Iowa; 14. Shawn Rudolph, Rockton; 15. Ronnie Robinson, Loves Park; 16. Dave Lembke, Germantown, Wis; 17. Ryan Nelson, Rockton; 18. Ricky Wilson, Frankfort; 19. Al Strobel, Iron Ridge, Wis; 20. Thomas Andrus, Rockford; 21. Ryan Lagestee, Schererville, Ind.; 22. Mark Swan, Nappannee, Ind.; 23. Katie Hocking, Joliet; 24. Dallas Chandler, Cedar Rapids, Iowa; 25. Corey Woods, South Bend, Ind

BBFeature — 1. Lucas Foster, Norway, Iowa; 2. Bart Brockmann, Rockford; 3. Erik Pearson, Beloit, Wis; 4. Dan Schmeissing, Manhattan; 5. Jeremiah Senko, New Lenox; 6. Zack Legner, Crest Hill; 7. Mac Hastings, Lowell, Ind.; 8. Ashley Matts, Rockford; 9. Eric Kuenstler, Palatine; 10. Trevor Starek, Frankfort; 11. Dave Polak, Country Club Hills; 12. Justin Mikel, Plano; 13. Todd Snow, Rockford; 14. Brandon Johnson, Elkhorn, Wis; 15. Alex Adams, Hampshire; 16. Michael Mahurin, Rockford; 17. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 18. DJ Hurwitz, Homewood; 19. Dan Sander, Roscoe; 20. John Triggs, Rockton; 21. Katie Wilson, Frankfort; 22. Matt Petrzelka, Norway, Iowa; 23. Tracy Neu, Iron Ridge, Wis; 24. Nick Newton, Jefferson, Wis.

Last Chance “A” 01 — 1. Dallas Chandler, Cedar Rapids, Iowa; 2. Scott Ingram, Morris; 3. Ryan Lagestee, Schererville, Ind.; 4. Mitchell Strobel, Iron Ridge, Wis; 5. Alex Treptow, Lowell, Ind.; 6. Elliot Vogel, Cedar Rapids, Iowa; 7. Zachary Turner, Glenwood; 8. Drew Nickell, Cedar Rapids, Iowa; 9. Jim Gross, West Bloomfield,

FooFoo Feature — 1. Drew Nickell, Cedar Rapids, Iowa; 2. Ryan Savage, Grafton, Wis; 3. Cirk Lindemuth, Morris; 4. Jim Gross, West Bloomfield, Mich..

‘B’ Heat 1 — 1. Ricky Wilson, Frankfort; 2. Matt Chester, Joliet; 3. Thomas Andrus, Rockford; 4. Todd Snow 2, Rockford; 5. Chris Jackson, South Beloit; 6. Shawn Rudolph, Rockton; 7. Ronnie Robinson, Loves Park; 8. Rylie Mullin, Cedar Rapids, Iowa; 9. Scott Ingram, Morris; 10. Elliot Vogel, Cedar Rapids, Iowa.

‘B’ Heat 2 — 1. Kyle Royster, Cedar Lake, Ind.; 2. Mark Swan, Nappannee, Ind.; 3. Shawn Bowar, Roscoe; 4. Ryan Nelson, Rockton; 5. Ronald Osborne, Fitchburg, Wis; 6. Kyle Carlson, Homer Glen; 7. Alex Treptow, Lowell, Ind.; 8. Ryan Lagestee, Schererville, Ind..

‘B’ Heat 3 — 1. Cyle Lindemuth, Coal City; 2. Al Strobel, Iron Ridge, Wis; 3. Dave Lembke, Germantown, Wis; 4. Cameron Maty, Midlothian; 5. Nathan Harland, Kingston; 6. Zachary Turner, Glenwood; 7. Mitchell Strobel, Iron Ridge, Wis; 8. Dallas Chandler, Cedar Rapids, Iowa; 9. Corey Woods, South Bend, Ind..

‘BB’ Heat 1 — 1. John Triggs, Rockton; 2. Eric Kuenstler, Palatine; 3. Jeremiah Senko, New Lenox; 4. Brandon Johnson, Elkhorn, Wis; 5. Ashley Matts, Rockford; 6. Trevor Starek, Frankfort; 7. Dan Sander, Roscoe; 8. Tracy Neu, Iron Ridge, Wis; 9. Katie Wilson, Frankfort; 10. Scott Vetter, Union; 11. Jim Gross, West Bloomfield, Mich..

‘BB’ Heat 2 — 1. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 2. Erik Pearson, Beloit, Wis; 3. Dan Schmeissing, Manhattan; 4. Matt Petrzelka, Norway, Iowa; 5. Alex Adams, Hampshire; 6. Todd Snow, Rockford; 7. DJ Hurwitz, Homewood; 8. Katie Hocking, Joliet; 9. Drew Nickell, Cedar Rapids, Iowa; 10. Michael Tobuch Jr, Monee.

‘BB’ Heat 3 — 1. Lucas Foster, Norway, Iowa; 2. Bart Brockmann, Rockford; 3. Nick Newton, Jefferson, Wis; 4. Zack Legner, Crest Hill; 5. Mac Hastings, Lowell, Ind.; 6. Justin Mikel, Plano; 7. Dave Polak, Country Club Hills; 8. Cirk Lindemuth, Morris; 9. Ryan Savage, Grafton, Wis.

‘B” Bash 1 — 1. Ronnie Robinson, Loves Park; 2. Kyle Carlson, Homer Glen; 3. Alex Treptow, Lowell, Ind.; 4. Ryan Lagestee, Schererville, Ind.; 5. Zachary Turner, Glenwood; 6. Jim Gross, West Bloomfield, Mich.; 7. Ryan Savage, Grafton, Wis; 8. Cirk Lindemuth, Morris; 9. Michael Tobuch Jr, Monee.

‘BB’ Bash 1 — 1. Trevor Starek, Frankfort; 2. Justin Mikel, Plano; 3. Dan Sander, Roscoe; 4. Dave Polak, Country Club Hills; 5. Katie Wilson, Frankfort; 6. DJ Hurwitz, Homewood; 7. Tracy Neu, Iron Ridge, Wis; 8. Katie Hocking, Joliet.

Time Trial — 1. Shawn Rudolph, Rockton (B); 2. Dallas Chandler, Cedar Rapids, Iowa; 3. Ryan Nelson, Rockton; 4. Ronnie Robinson, Loves Park; 5. Al Strobel, Iron Ridge, Wis; 6. Kyle Royster, Cedar Lake, Ind.; 7. Ricky Wilson, Frankfort; 8. Nathan Harland, Kingston; 9. Shawn Bowar, Roscoe; 10. Todd Snow 2, Rockford; 11. Cyle Lindemuth, Coal City; 12. Mark Swan, Nappannee, Ind.; 13. Chris Jackson, South Beloit; 14. Cameron Maty, Midlothian; 15. Kyle Carlson, Homer Glen; 16. Mitchell Strobel, Iron Ridge, Wis; 17. Thomas Andrus, Rockford; 18. Phil Malouf, Manitowish Waters, Wis; 19. Matt Chester, Joliet; 20. Corey Woods, South Bend, Ind.; 21. Ronald Osborne, Fitchburg, Wis; 22. Scott Ingram, Morris; 23. Dave Lembke, Germantown, Wis; 24. Ryan Lagestee, Schererville, Ind.; 25. Rylie Mullin, Cedar Rapids, Iowa; 26. Zachary Turner, Glenwood; 27. Alex Treptow, Lowell, Ind.; 28. Elliot Vogel, Cedar Rapids, Iowa;

29. Todd Snow, Rockford (BB); 30. Brandon Johnson, Elkhorn, Wis; 31. MacHastings, Lowell, Ind.; 32. Dan Schmeissing, Manhattan; 33. John Triggs, Rockton; 34. Dave Polak, Country Club Hills; 35. Matt Petrzelka, Norway, Iowa; 36. Trevor Starek, Frankfort; 37. Zack Legner, Crest Hill; 38. Duane Lounsbury, Beloit, Wis; 39. Jeremiah Senko, New Lenox; 40. Bart Brockmann, Rockford; 41. Erik Pearson, Beloit, Wis; 42. Eric Kuenstler, Palatine; 43. Lucas Foster, Norway, Iowa; 44. Michael Tobuch Jr, Monee; 45. Ashley Matts, Rockford; 46. Justin Mikel, Plano; 47. Drew Nickell, Cedar Rapids, Iowa; 48. Dan Sander, Roscoe; 49. Cirk Lindemuth, Morris; 50. Alex Adams, Hampshire; 51. Scott Vetter, Union; 52. Nick Newton, Jefferson, Wis; 53. Katie Hocking, Joliet; 54. Katie Wilson, Frankfort; 55. Ryan Savage, Grafton, Wis; 56. Michael Mahurin, Rockford; 57. Jim Gross, West Bloomfield, Mich.; 58. Matthew Melchiori;; 59. DJ Hurwitz, Homewood; 60. Tracy Neu, Iron Ridge, Wis; 61. John Kramer, Crown Point, Ind..